Beer4Real

K čemu potřebujeme stále více peněz?

Je opravdu našim hlavním životním cílem stát se bohatými?

Motto dnešní doby by mělo být „Staň se bohatým, nebo se radši neukazuj“
Všichni lidé na světě chtějí být bohatšími, jen proto, že někdo má vice než oni sami, jen proto, aby nezůstali pozadu a dostali se na vyšší společenskou úroveň.

Ale k čemu to celé je?

Proč si potřebujeme vydělávat mnohonásobně víc než druzí?
Abych si koupil aut či dům na dluh?
Aby si o mne neříkali že jsem nemajetný chudák?

Základní lidské potřeby jsou daleko menší, než to co nyní máme, tak proč chtít víc a ještě víc?

Proč se domorodec v pralese nevykašle na lov zvěře, pití vody z řeky a nejde radši vykrást banku, aby měl na nové džíny?

Zkaženost.

Nejlepší odpověď
www

Jednak je to tím, že člověk hodně zpohodlněl a druhak s novými technologiemi vzrůstají i jeho potřeby. Navíc jsou lidé hamižní.
Toto se týká zejména obyvatelstva vyspělých států, v rozvojových zemích je tomu jinak.
Názor
Doplňuji:
P.S: odpověď je paušalizována pro člověka jako takového.
Samozřejmě, přístup jedince se liší.

Další odpovědi
setapouch

Kdo to rika? Mne staci co mam.

redy

Prosím tě kde žiješ? Co to meleš za bláboly?

da ny

Ten domoredec v pralese ani netuší, že banka existuje :), stará se o své přežití + trochu té zábavy…
Stále více peněz potřebují ti co „hromadí věci“ ,
ale i ti kteří musí zaplatit stále více peněz za potraviny, bydlení, energie + alespoň nutné ošacení, obutí aj.
Přibývá lidí, kteří žijí na hranici bídy, kdo tedy hromadí ty peníze/ten kapitál?
Někomu stačí, co má, jiný si půjčí..
Poptej s, jak to zvládá samostatně žijící osoba třeba s 8 tisícema, ktreá si musí platit léky.
Případně jak s 8 – 10 tisíci pořizovat a zařizovat bydlení nebo dokonce živit/šatit děti. Zeptej se ho/jí, proč by si rád/a přinesl/a výplatu ve výši 15 nebo 20 tisíc :)
Žijeme v konzumní společnosti., přírodě na 100 honů vzdáleni
a maloměšťáci nevymřeli.

marci1

Lidé chtějí stále více peněz, stále více zboží, až je už nebaví nic a mají psychické problémy. Někteří jsou opravdu pořádní snobi . Jsou povrchní a nešťastní.:-))

Banán88

kdysi davno jsem dostal prvni kapesne, delalo to 20Kcs na tyden.. stacilo to, ale chtel jsem si koupit walkman Sony a ten stal 1400Kcs, takze jsem chtel vic penez abych si ho mohl doprat (nikdy jsem se k nemu nedosetril a tak jsem ho ani nemel)..
… pozdeji jsem si na brigadach vydelaval 600Kc mesicne, ale chtel jsem vice jelikoz jsem si pral radiomagnetofon Panasonic a ten stal 14000Kc (opet stejna situace jako s walkmanem)
… pozdeji jsem si vydelaval 12000Kc mesicne a chtel jsem auto, starsi Mercedes, za 87000Kc (opet stejna situace).. ovsem zmenil jsem povolani a najednou byl Mercedes doma (zmena povolani prinesla vice penez)..
… pozdeji uz jsem vydelaval tolik, ze jsem si mohl poridit vse co jsem „chtel“, zjistil jsem, ze s velkymi penezi prichazi vice moznosti, neco jsem chtel a tak jsem si to proste koupil, bydlel jsem v byte, bez potizi platil najem, v zabave se nemusel omezovat, na obleceni a stravu zbyvalo vice nez dost..
… zmenil jsem opet zamestnavatele, delal jsem praci za kterou jsem bral penize za ktere by se nestydel ani lekar. Ta prace mi prinesla jeste vice, pracoval jsem s lidmi, navstevoval ruzne domacnosti a seznamoval se s lidmi z ruznych socialnich trid. Velmi chudi, chudi, zijici skromne a nespokojeni ci naopak spokojeni, velmu spokojeni a bohati. A doslo mi co chci ja. Chci penize a chci jich mit dostatek, abych zaopatril sebe, pripadne svou rodinu, abych mohl pomoci nejblizsim pokud budou v tisni. Abych mohl jet na dovolenou a nebal se, ze to zatizi rozpocet a bude to mit dopad na nekoho me blizkeho. Abych si mohl koupit nejen to co bych treba chtel, ale hlavne to CO POTREBUJI.
Pokud padnou penize jako platidlo a prijde zas na vymenny obchod, pak budu zase shromazdovat veci ktere nepotrebuji a mohu jimi platit, budu pestovat ovce nebo kozy..
ale stale se plati penezi.. proto chci penize, nechci byt bohaty i kdyz by to asi bylo take fajn.. Chci jen dostatek penez .. A penez neni nikdy dost ;)

ivzez

Otázka vychází z mylného předpokladu,
že všichni lidé chtějí stále více peněz.

To není pravda. Někteří chtějí, jiní ne.

Těžko odhadovat motivaci jedněch i druhých.
Ale určitě bych nepodsouvala všem, kdo chtějí více peněz,
že je chtějí proto, že má něco někdo jiný.

U nás se často mluví a píše o „české závistivosti“.
Nevím, kde se to bere.
Já neznám nikoho, kdo by někomu něco záviděl …