JájsemRaibek

K čemu má vůz metra stěrače, když jezdí pod zemí a tam neprší?

Jo, odpověď může být, že jezdí i na povrchu, ale první vozy pražského metra jezdily výhradně pod zemí a stejně měly stěrače.
K čemu tedy měly-mají vozy metra stěrače?

Nejlepší odpověď
BergySeltzer

Myslím, že vůz metra má stejně jako auto ostřikovače čelního skla. Proto i stěrače. Během jízdy se může sklo zanést i pod zemí různýma nečistotama.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… a jak se asi dostane do depa, když ne nad zemí? …

Kepler

Pamatuju se, že i první linka metra „C“ měla depo v Kačerově, které bylo na povrchu. https://www.o­brazky.cz/?q=de­po%20Ka%C4%8De­rov%20obr%C3%A1zky&­fulltext&mm=2#ut­m_source=sear­ch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_term=depo%20Ka%C4%8­Derov%20obr%C3%A1zky&­utm_content=o­brazky&id=6d6deb­4af61f8a6b

mosoj

A co bude dělat mašinfíra, když ten stěrač bude potřebovat ?
Zastaví, vezme hadr a vystoupí ?

monikabart

Je potřeba setřít prach, vodou a steraci.

cukrar

Protože nejezdily jen v metru pod zemí.

Emefej

„první vozy pražského metra jezdily výhradně pod zemí“. Nejezdily.