dust8

K čemu jsou u zdravotní postele ty možné zvedací bariéry, když je stejně osoba v péči občas nějak přeleze? Co s tím?

Není to žádné věznění, ale má hlavně odpočívat v posteli dle doktorů. To neznamená, že jí tam necháváme celý den, ale chodíme s ní i na procházku, wc či se projít kousek sem a zpátky. Alzheimer v téměř v posledním stádiu absolutně zničil veškerou normální činnost jako např. tv, čtení, zahrádka, krmení králíků a slepic atd.
Nic jí už nezajímá, ale v posteli se jí často nelíbí a když neřve zbytečně o pomoc bez důvodně, tak zkouší utéct z postele a občas to nějak udělá. Zatím nevíme jak. Bohužel postel je zapůjčená, tak by stejně nešla nějak upravit? Napadlo mě třeba nějak navýšit výšku toho hrazení a pak to zase sundat až by se to vracelo. Jenže jak a čím? Nějaké nápady?

Odpovědi
Dochy

Ty zábrany jsou proti náhodnému pádu, nikoli proti úmyslnému slezení. Držet nemocného na lůžku jen proto že doktor řekl že by bylo dobře kdyby odpočíval mi nepřipadá úplně jako dobrý nápad – ale neznám situaci

dust8

Jde hlavně o to, aby se něco neudělala při to přelézání při pádu, protože je to celkem výška.