GangstaHelper

K čemu je v tělě žlučník?

Co se změní po jeho extrakci?
Jak se změní složení potravy po jeho extrakci?
Co teda při trávení dělá?

Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Žlučník je váček bramborovitého tvaru uložený na spodní straně jater. Slouží jako zásobník žluči, kterou produkují játra. Hlavním úkolem žlučníku je rozmělňovat tuky a tím napomáhat jejich trávení.

Žluč je hořká žlutohnědá nebo žlutozelená tekutina, kterou vytvářejí játra, ale ukládá se ve žlučníku. Denně se vytvoří asi půl litru žluči. Jejím úkolem je rozkládat potravu procházející dvanáctníkem, aby se dala strávit a vstřebat. Žluč také pomáhá neutralizovat jedovaté látky.

Naopak ty pravé potíže s trávením nastupují teprve po odoperování žlučníku, protože trávení od dvanácterníku níž prostě nemůže fungovat nebo funguje velmi špatně (žluč se nedávkuje, prostě tam nekontrolovatelně odtéká). Dokonce mají ucpané žlučovody vliv i na funkci slinivky a mohou ji blokovat také. Po operaci žlučníku si musí lidé dávat mnohem větší pozor na to, co jí, než před operací. Ale to jim nikdo neřekne, spíše se dozvědí, že teď už mohou jíst zase všechno.

http://www.em­patia.cz/dota­zy/po-odstraneni-zlucniku-mam-stalezachvaty

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/zlucnikove-kameny/

Další odpovědi
rybíz

Po odstranění žlučníku opravdu můžu jíst zase všechno(annas) a bez problémů.

Michal Kole

K výrobě žluči, která pomáhá k trávení potravy

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDlu%­C4%8Dn%C3%ADk

Bunnik

Lidé skutečně mohou po odstranění žlučníku jíst zase všechno. Jedním z nežádoucích účinků odstranění žlučníku je tloustnutí – lidi můžou jíst i to, co jim dřív přivozovalo koliky.

Zdroj: medička 5. ročník + zkušenost z okolí

MacaM

Dobrý den, musíte podstoupit tuto operaci? Nezkoušel jste alternativní způsob řešení potíží? Pokud ještě není pozdě, kontaktujte mne. Doporučila bych Vám přírodní produkty české firmy OKG. Je-li možné Váš žlučník zachránit, proč to ještě nezkusit?
Napište mi na maca.lvz@seznam.cz

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou

klapalfr

Žlučník produkuje žluč, která rozkládá tuky a umožňuje jejich trávení. Proto se lidi, co mají se žlučníkem problémy, musí vychýbat těžkým, tučným a hlavně smaženým pokrmům. Více inromací o tom, co taková žlučníková dieta zahrnuje, najdete například tady: https://napovi­me.cz/navod/jak-na-zlucnikovou-dietu/

annas

Pro Rybíze: Je to čistě individuální. Moje kolegyně musela držet přísnou dietu. Jiná jedla, na co přišla.