Avatar uživatele
zjentek

K čemu je plástev v medu?

V lidlu spatřen med, uvnitř sklenice s medem kus plástve, která zabírala tak 1/3 obsahu, med „very expenziv“, prostě super marketing. Ale se ptám- co s pláství, až spotřebuji tu trošku medu ve sklenici? Má se ten vosk žvýkat? Nebo cucat? Nebo si pak mám uplácat svíčku? Nebo jsem úplně mimo a zase tomu nerozumím? Víte? Nevíte?


Takže se v tomto případě nejeví jako výhodné či rozumné nic víc, než žvejkat plástev po kusech jako jakousi „ekologickou“ žvejku? Nenapadá už nikoho nic jinýho?

(Pořám mám na talířku tu plástev částečně plnou medu z Lidlu a přemýšlím.)

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? quentos, GM, dust8, Edison, Complex před 1734 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Nehledej ve všem zisk. Jde o půvabný marketingový tah, který ti jednak umožní prožít neopakovatelnou slast při vycucávání hebké voštiny a jednak si třeba můžeš navoskovat knír aby ti lepší stál…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Popsal jsi to přesně: nejdřív plástev požvýkat, zbavit ji tak zbytků medu a pak si z ní uplácat svíčku. Nic lepšího mě nenapadá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Brblal

Pokud vás to zajímá, zajděte se zeptat do firmy, kde vyrábějí a prodávají svíčky, nebo se zeptejte nějakého včelaře. My třeba tady v Kladně máme obě takové firmy, v jedné vyrábějí svíčky a v druhé (asi 3 km od ní) prodávají med.

Mimochodem, ten včelí vosk se používá na zakapávání šroubků, které mají závit s malým stoupáním např. u radiopřijímačů – sám jsem to použival, kousek plástve s voskem mi dal včelař. Také jsem tím voskem zakapával cívky v rádiích, aby „nezvonily“ a držely tvar.

Upravil/a: Brblal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Když si koupíš hooodně tohodle medu s pláství, budeš mít pak dost vosku na spousty svíček. Ty pak prodáš a budeš mít peníze na další tenhle med… Párkrát to protočíš a bude z tebe multimiliardář. 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Rozumíš tomu správně. Jde o marketingovou záležitost.
Med je na váhu zhruba 2× dražší, než vosk. Nemá smysl kupovat něco, pro co se pak musí obtížně hledat uplatnění.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Dudu a ty si tywoe navoskuj něco jinýho…

( (;. )

před 1731 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Klídek, já jen odpovídám na další z Tvých duchaplných otázek a snažím se poradit. Nemám tě rád.

před 1731 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Towoe já jsem napoprvý četl „mám tě rád“.......ve mně ti ták hrklo!!!!!!! (Eště mě bolí žaludek.)

před 1731 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Chápu, ty se totiž strašně rád předvádíš a nyní ses kvůli přehlédnutí polekal, že snad Tvoje dušení výpotky chci mít jenom pro sebe. Neboj a věz, že na naše dva vnuky s nimiž právě pere puberta nemáš.

před 1731 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Pche… ale mám…

před 1731 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Edison jenže já jsem z mála, který za výsledky hledají jejich smysl, ne peníze. Takže jsem i po tvý odpovědi mimo. );

před 1734 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Taky se v rozpuštěném vosku máčel provázek na vyvazování vodičů. A spousty dalších aplikací v elektronice. Brblal to trefil celekm dost dobře. Dnes se ovšem používaj jiné postupy. Na šroubky loctite, na součástky tavná pistole, nebo silikony…

před 1877 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Brblal

Já jsem to napsal podle skutečnosti, ten včelí vosk se opravdu používá třeba na zakapávání cívek a ladících jadérek v nich. Drží to dobře, stačí to nahřát a změkne to a lze opět ladit, než to ztvrdne (např. cívka v rádiu).

před 1875 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jj.. tos napsal přesně. Ještě se podél jadérka v kostřičce dával provázek. Tedy.. spíše nit. To udrželo polohu taky skvěle, zakápnutí včelím voskem byla třešnička na dortu.

před 1731 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek