Anka1597

K čemu je dobré ráno pít vlažnou vodu s citrónem?

A v jekém poměru? Máte s tím někdo zkušenosti? Předem děkuji za odpovědi. 🙂

Nejlepší odpověď
Damiana

Ano, dávám si docela pravidelně vymačkanou šťávu z jednoho citrónu ve „dvojce“ vody. Nastartuje to trávení a zrychlí metabolismus. Zároveň skvěle doplníš céčko a také odkyselíš organismus (je to tak, citron, ač sám dost kyselý, přesně takhle působí).

Další odpovědi
briketka10

Vlažná voda se šťávou z půlky citronu vytvoří v žaludku zásadité prostředí. Aktivují se enzymy, které jsou potřebné pro dobré trávení.
viz článek:
http://www.pen­zista.net/zdra­vi/pitny-rezim/226-zakladni-pravidla-pitneho-reimu
Doplňuji:
nemusí být vždy citron já piju mulťák v šumivých tabletách, kde je hořčík, C a vápník, nakapu si hodně limetky do velké sklenice a tím zapíjím ráno léky myslím, že to stačí pro mé zdraví :)

arygnoc

No ráno pijem (často, nie vždy) nie ľadový džús (najčastejšie pomarančový, grepový, ale i iný, napr. jablčný).
Som smädný, pre nič iného to nerobím.
Takže – pre zahasenie smädu?

(samozrejme okrem prísunu tých pár chemických gebuzín včítane vitamínov a pod.)

anonym

Vlažná voda nejlépe nastartuje peristaltiku střev. Citron čistí organizmus. Při zdravotních problémech je lépe zaměnit citron za limetku a při nemoci začínat ráno požitím šťávy alespoň z poloviny vymačkané limety (tentokrát čisté, bez vody).
Raději než pouhou citronovou šťávu mám čtvrtku citronu, kterou vymačkám a vhodím do sklenice s vodou. Nechám chvíli odstát. Občas vodu dochutím lžičkou včelího medu, který posiluje imunitu organizmu.

SipLuca

Na detoxikaci organismu (asi týden) :)