www

Jste také rádi, že už máme ten velmi nechutný seriál druhé kolo volby prezidenta za námi?

Mám na mysli volební diskuze kandidátů v TV, kdy se vytahovaly různé věci, špinilo, atd.
Doplňuji:
Vidím, že admin posoudil smazání otázky jako neodůvodněné a vrátil ji 🙂
Tedy děkuji za odpovědi!

Nejlepší odpověď
anonym

Dle příspěvku v diskuzi, zřejmě není rádo pár primitivních konzumentů (a šiřitelů) bulváru.
Média se teprve učí, jak prezentovat kampaně po vzoru ze světa, žel se rychleji (dle místních zvyků), chytla těch pomlouvačných negativ a objektivní profesionalita opět zaplakala. – Jakoby média dávala za pravdu dlouhodobě kritickému postoji vůči 7. velmoci od čerstvého vítěze.
Historická paralela čistě náhodná? („Král je mrtev, ať žije král!“ – r. 1422)
(Takže, ač ojediněle, aspoň někdy zasáhl rozumně admin.)
Doplňuji:
P.S. Není divu, že zahraniční tisk (např. německý), reagoval střízlivě a v tučných nadtitulcích se objevovala shrnutí, jako „Mediální fraška“ a „Styl jako na Ukrajině“.
(Zase jsme si uřízli obrázek, jenž nás řadí blíže k „Balkánu“).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kr%C3%A1l­_je_mrtev,_a%C5%A5_%C5%B­Eije_kr%C3%A1l

Další odpovědi
beer

Samozřejmě – oba se činili, jejich odpůrci a přívrženci také, novináři se na to vrhali jak zběsilí – děs. Jsem dnes už zvyklý na ledacos, ale bylo mně dost smutno..
Doplňuji:
Ono se totiž dnes už ani nedá říct, zda jsou horší politici, nebo novináři – všechno je to jedna velká žumpa. Pouze mám pocit, že ti novináři se to od politiků velmi rychle a dobře naučili..
Názor

Ar

Jsem.
Jen je škoda, že si toho ještě nevšimli novináři. Ty „jedou dál“ odvoleno, neodvoleno.

venkovan

Obávám se, že za několik týdnů to začne znovu. začnou se tahat nechutnosti na vítěze.
Nicméně – veškeré diskuse a hodnocení voleb odpovídají lidem, tedy potencionálním voličům. Co chtějí slyšet a v čem si libují. Je to smutné – ten nepořádek a negativní kampaně svalujeme na média, ale ve své podstatě je to jen reakce médií na stav myšlení a chování většinové společnosti. Kdyby bulvár nebyl občany tohoto státu tolik prosazován (nejčtenější deník bulvár, nejsledovanější TV …), tak by se taková média nechytala a ani by se jim nepřizpůsobovaly ostatní média, protože je také ovlivňuje trh a ne pravda.
Špinilo se, protože volební tým minimálně jednoho z kandidátů usoudil, že to je to co lidi zaujme. Druhý tým se následně přidal, protože to už bylo víc od vyvracení polopravd.
Pokud se naše společnost skutečně nerozhodne a nezačne sama se sebou něco dělat, a každý z nás, komu se kampaň nelíbila, nezačne proti takovým akcím denodenně pracovat (už tím, že odmítne si koupit či zapnout tv bulvár), tak lepší úrovně jakýkoliv voleb se nedočkáme. Od komunálních až po prezidentské.
A tímto se s vámi na odpovědích loučím – bude lepší dělat něco pozitivnějšího než sedět u PC a tlachat.

anonym

Zeman šetřil na kampaních, to je vidět. Na každém kroku v Praze jsem se setkal s Karlovými příznivci. Volí proto, že vidí placky a hned hodí hlas Karlovi? Hloupost, člověk by měl uvažovat nad tím, který z kandidátů přinese pozitivní hodnoty českému světu. I když mám pocit kolidace, věřím, že Zeman přinese něco užitečného. Není to ovšem snadné se těmi překážkami probojovat.

anonym

www, celkově budu volby považovat za uzavřené, až se na stránkách odpovědí přestanou řešit. Nedivme se, že novináři se takového tučného sousta nejsou ochotni ještě stále vzdát. Oba kandidáti jim poskytli dost materiálů, aby bylo o čem točit a psát. Tak proč by měli končit, pokud to ještě nese slušné ovoce.
Za voliče bych teď spíše navrhovala, abychom přestali politiku a politiky řešit a šli se všichni usilovně modlit, aby ta volba většiny zase nevedla přímo do pekel.

anonym

upřímně ne.. doufala jsem že bude klid, ale na druhou stranu jsem věděla, že tím to jen začne.. že se zfanatizovaní přívrženci Schwarzenberga začnou vzpouzet a kopat nohama, jako uvztekané děcko a dělat z toho hroznou pohromu, že Zeman vyhrál atd :/ už jakou dobu mi je zle z toho probouzet se každý den za řevu členů rodiny, jak se štvou, hádaj a předšítaj si novinky, co se voleb týče, a když bych si už ráda oddechla, je to tu znovu a horší…
Kdy se lidi konečně sakra semknou, přestanou si nechávat vymývat mozky jak slepá kuřata uvědoměj si, že maj co chtěli? Chtěli demokracii? Tady je! A najednou se polovina štve protože neni po jejich? A kdo neni s nima, je proti nim? Proboha vždyť to je už děs -.-" A pak se někdo diví, že nejsem vlastenec a za svou zem se stydím.. Tohle je důvod! Slepí občané, nejblbější kandidáti, vše podplacené, podvody, lži…hele kam to naše zem dotáhla…

Rocker

Politiku vůbec nesleduju,byl jsem si odvolit,což mě stálo 2×5 minut.Jen po volbách jsem musel uklízet půlku školy:-)

anonym

Tak nějaké nechutnosti jsem určitě viděla, ale nic prezidentského.
Doplňuji:
Na debaty, rozhovory, spoty a tak podobně jsem se vůbec nedívala – ani nečetla zprávy na internetu.

odpomass

Neboj, ten arogantní demagog, co usedl „na trůn“ si v nechutnostech bude libovat celých 5 let…

www

Doktore, taky jsem valil oči 😁 A ještě k tomu zasáhl v neděli ! Má palec výjimečně 😁

www

Očko, otázku jsem položil 26.1. asi ve 14.05 a ihned zmizla 😉

anonym

Tos musel avizovat admina? Anebo, že by jednou sám od sebe posoudil pomstychtivě záškodnické praktiky jisté „S“?
Občas je totiž kalkulováno s tím, že i když se otázka vrátí o den později, už ztratí ze své palčivé aktuálnosti – (vlastní zkušenost).

www

Čeče von sám!
P.S: nějak ti nemůžu odeslat interní zprávu ☹

anonym

OK, to abychom vyvěsili fangle a spustili fanfáry !! 🙂