Avatar uživatele
Drap

Jste schopni se spolehlivě domluvit na celém území republiky ?

test:
http://zena.cen­trum.cz/deti/gra­fika/2012/09/0­4/test-z-hantecu-co-brnak-dela-kdyz-chaluje-kdo-je-b/#utm_source=a­tlasHP&utm_me­dium=dynamicle­adbox&utm_ter­m=position-10

tato otázka je určena pro zábavu a pro ty, kteří se umějí a chtějí bavit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, iceT, johana 56, Bublinnka, anonym, anonym před 4219 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Já ano, včetně hanteca.
Abych se však domluvil v celé ČR, nesmím jej používat fšade 😁. Pak se dohantýruju.
Všímáš si jak opatrně volím slova?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jednou mě zaskočila prodavačka ve Starém Plzenci. Vůbec jsem nepochopila o čem je řeč. Jezdím k Plzni směrem k Domažlicím dost často, ale někdy je to opravdu síla…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

jsem se nedomluvila – toto nářečí neznám –

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jana91

Nevím no, já jsem z Brna a 80% toho jsem nikdy neslyšela -)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bublinnka

Bohužel ne :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Pouhopouhých 9 z 20 správně,a to ještě odhadem.Znám sice některé výrazy(fachčit například)ale s úplně jiným významem-jak to fachčí-jak to funguje.Ale jinak bezva testík…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Jsem věděl 10 z 20:-( a to jsem většinou jen hádal.Ale kamkoliv příjdu,tak si všímám,že nejvíc bych se domluvil rusky,jsou tu všude a je jích víc a víc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Na to, že můj táta pocházel kousek od Brna, jsem nečekaně úplně pohořela. Omlouvá mě jen to, že já byla na Moravě za příbuznýma jen párkrát v životě a táta mluvil normálně česky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

15/20 De to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

Pro jana91 – jistý čas jsem v Brně žil, občas tam zavítám i dnes. Všechny výrazy v testu jsem slyšel. Pouze u některých málo bych trošku poupravil překlad.

před 4219 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vzdala jsem to. Zlatá hanáčtina 🙂

před 4219 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Hm, hanáčtina je podstatně srozumitelnější i pro neznalé. Hantec je zcela specifický.

před 4219 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Mnohokrát jsem slyšelal o brněnském pryglu a o šmirglu. Ostatní výrazy jen sem tam.

před 4219 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Zapomněla jsem dodat, že u hanáčtiny je „těžká“ výslovnost – široké o a e. Rozlišuje význam slov – např. šel = šil (od ušít) x šil = (šel od jít). Kde = kdy a kde (kam) – význam opět záleží na výslovnosti.

před 4219 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
www

Sice máš částečnou pravdu, ale pokud zacneš hledat prapůvod slov v němčině, spoustě věcí porozumíš. Samozřejmě, všemu ne.

před 4219 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek