Sebasti.en

Jste pro zachování budov typu Transforma, OD Kotva aj.?

Osobně mě velmi mrzí, když si např. domy typu hotel Praha a budobu Transformy spojuje s bývalým režimem. Nutno podotknout, že na budovách kolikrát pracovali věhlasní architekti / manželé Machoninovi/ a není pravda, že se jedná o „výplod komunistů“ podobné budovy rostlz i na západě – v Anglii mají budovy také ve stylu brutalismu. Podle mého názoru mají podobné budovy velký potenciál – v hotelu Praha byly použity materiály pouze z ČSSR, linky pražského metra nesou nejen funkční, ale i estetický punc. Trasu A hravě poznáte podle eloxovaných hliníkových výlisků – vypuklých tvarovek, které mimo estetiky sloužily jako tlumící a odhlučňující bariéra. Trase B zase dominuje sklo a Trasa C je převážně z kamenů – mramor, žula aj. Pokud pominu také politický důraz u stanic, tak dřívější názvy odkazovaly na vzhled stanic – stanice Anděl /Moskevská/ svým designem odkazuje opravdu na stanice v Moskvě a přijde mi zbytečné, že tato stanice byla přejmenována, i když orientačně je lepší název Anděl. Např. v Moskvě mají dodnes stanici Pražská – odkazující zase na design pražského metra. Jste podobného názoru nebo máte názor jiný?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Edison

ANO

Taky nejsem pro ničení jakýchkoli lidských výtvorů jen tak pro nic za nic… Jern opravdu vážné důvody dovedu pochopit a spojení s minulým režimem k tomu opravdu nepatří. Přecien do too lidé vložili spousty své práce, umu a energie, mnohdy i několik let svého života.

MonkeyKing

ANO

Arne1

ANO

ivzez

ANO

Převážně (v cca 90 %) ANO.

Mc Merkurion

… chybí „jiná odpověď“ >>> nelze kategoricky rozhodnout ANO či NE, je to případ od případu …