Jste pro, aby homosexuálové mohli adoptovat děti?

Zajímalo by mě, jakou životní zkušenost, ať už pozitivní/nega­tivní, máte s gayi a lesbičkami v praci v životě v rodině. Děkuji. P.S.: Otázka/dotaz není diskriminační!

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
still

ANO

Gayové by měli vychovávat adoptované děti z dětských domovů. IMHO není třeba se obávat o zdravý vývoj sexuality takového dítěte, ten je dán už geneticky. A co vyroste z dítěte v děcáku? Zakomplexovaný deprivant. V rodině má alespoň nějakou šanci mít zdravou duši a normální život. I když je to rodina o dvou lidech stejného pohlaví.

Další odpovědi
Danina65

ANO

No a teď mi řekněte, kde je potencionálním dětem lépe. U asociální rodiny, kde je prostředí plné pití a bití, nebo u rodiny dvou homosexuálů, kteří jsou finančně zabezpečeni a mají sociální cítění na dobré úrovni?

Kepler

NE

Ačkoliv jsem ateista a podporuju jen některé křesťanské zásady, dítě by měli vychovávat jen praví rodiče a ne nějací úchyláci. Dítě potřebuje jak otce, tak matku.

Nuk nuk

NE

Jsem proti tomu velice zásadně. Nejde o to, jaké mám já zkušenosti s homosexuály. Mám dobrou i špatnou, stejně jako s ostatními lidmi. To je ale úplně jiné téma, než výchova dětí. Dítě, pro svůj zdravý vývoj, potřebuje určité prostředí, určité věci, podmínky, vztahy, a jakmile něco z toho chybí nebo nefunguje tak, jak má tak u něj hrozí psychická deprivace, která ústí ve špatné sebehodnocení, špatné sebeurčení atd. ..... a pak samozřejmě v další následky, které se navíc táhnou i několik generací. Můžeme se třeba stavět na hlavu, ale dítěti nic nenahradí rodinu, kde je máma – žena a táta – muž, kteří jsou zároveň biologickými rodiči (ideálně oba) všech dětí v rodině. Samozřejmě, že jsou situace, a žel je jich stále více a více, kdy to takto ideálně není nebo nefunguje. A člověk je tvor poměrně přizpůsobivý, takže pokud místo disfunkčních (nebo nejsoucích) biologických rodičů nastoupí náhradní, kteří budou o dítě pečovat a vychovávat ho s láskou, pak to jistě povede spíše k dobrému.
Nicméně u homosexuálních párů je problém. Už jen fakt, že tam chybí zástupce jednoho pohlaví a dítě tak nemá žádný blízký vzor toho chybějícího, je problém sám od sebe. Podobně, jako když ho vzchovává jen maminka s babičkou, i tam ten mužský vzor chybí. U homosexuálů vidím výchovný problém ale i v tom, že „sdílí to lože“. Dříve nebo později se na to dítě bude ptát, pídit se, nechápat, proč mají ostatní děti maminku a tatínka a ono dvě maminky (tatínky), zvlášť v pubertě to bude docela nápor na psychiku. Silnější osobnost z toho prostředí možná uteče, oklepe se a půjde si po svých, škála možností, které hrozí u dětí psychicky méně silných, je široká, ale doplňte si sám…
Další důvod, proč s tím nesouhlasím, je že tady vůbec nejde o práva nebo o blaho dětí, ale o přání homosexuální komunity. Nejde o to, aby děti bylo komu svěřit, ale aby se dopřálo politické korektnosti. Rodin a párů (heterosexuálních, chcete-li), které by chtěli adoptovat děti, nebo je mít v pěstounské péči, a splňují veškeré podmínky je dostatek, jen úřady jim to znemožňují. Není tedy nutné hledat mezi homosexuály.

led

ANO

Vážna pripomienka autorovi otázky!

Anketa nie je správne definovaná!
Jej výsledok je skreslený, preto ani moje označenie „Ano“, alebo „Ne“ nie je smerodatné, preto ho považujte za bezpredmetné.

Treba dať možnosť aj pre inú odpoveď!
Nie všetci ľudia majú na tento problém jednoznačne vyhranenú odpoveď! Mnohí sa nechcú vyjadriť pre neznalosť, pretože
len mediálnu nepovažujú za objektívnu,
sex je len jeden z prvkov určujúcich vzťah dvoch ľudí,
je tu diskriminácia „človeka 4%“ bez ohľadu na jeho/jej povahu, jeho/jej schopnosť starať sa o dieťa a vychovávať ho
a mohla by som písať pro a proti ešte veľa a veľa riadkov zdôvodnení…

Admin2

NE

Chybně sestavená anketa.

Zkuste se podívat do archivu

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=homosexu%C3%A1lov%­C3%A9%20a%20d%C4%9Bti

bububabu

NE

aby vychovali z normálního člověka homosexuála? Ani náhodou!!

hippeace

ANO

Jsem pro, sama jsem z biologické rodiny a díky ní jsem na práškách, radši bych žila s dvěma milujcími tatínky ta potupa ve škole by byla určitě menší. Problém je (a to všeobecně né jen u homosexuálů) že při prověřování lidí k adopci se dělá dost chyb, moje rodina pokud by si našli vhodnou práci může adoptovat dítě i přes to že vychovala dvě a obě jsou psychicky na dně, a nejsou schopné se zapojit do společnosti a pracovního procesu. A není to jen o mne, při procesu uzdravování jsem potkala desítky lidí z biologických rodin, které je dostali až do blázince.

richardad

ANO

Gayi i lesbičky již nyní adoptují děti. Ne samozřejmě z ústavu, ale od rozvedeného partnera. A potřebovali by, aby děti mohli pojmenovat po sobě a při návštěvě v nemocnici, ve škole apod. o něm mluvit jako o synovi, dceři.

Co se týče mužského a ženského vzoru u dětí s dvěma tetami, se dvěma strejci, to není takový problém. Vždy je jeden pod pantoflem a druhý má vrch. Dítě má ještě širší rodinu, kde si vzor najde. Nejdůležitější je, že jsou rodiče dva.

Vidí je jak řeší spory, spolupracují domlouvají se, jak zkrátka vypadá partnerské soužití. To u matky samoživitelky jsou na tom děti hůře a těm právě chybí vzor, jak se v partnerství chovat. .

Arne1

NE

dudu

NE

autacek

NE

plebs

NE

Není homouš, jako homouš, ještě by v televizi mohli ukázat jaké provozují milostné hrátky, třeba pod názvem bezpečné vztahy a zda v tomto směru budou vychovávat skoro potomky

jirka F

NE

Jan Kunčar

NE

sefo

NE

denisse

NE

rajsa

NE

vodicka188

NE

John Wick

NE

BadaJessy

NE

StaKlad

NE

zoi

NE

Nechápu proč buzeranti nebo lezby by měli vychovávat děti,co by z těch dětí vyrostlo,když budou vidět jak se olizují dva chlapy nebo dvě ženský. Podle mě totéž ! Venca.

jahodovekafe

NE

CR chess2017

NE

anonym

NE

Weirdquestio

NE

Gayové bývají obecně hodnější a víc empatičtí než běžní muži (a paradoxně v tom překonávájí i ženy), nicméně děti by měli mít jen muž a žena.

Beta2308

NE

peterd108

NE

ivzez

NE

yuko

ANO

yank

ANO

Rohlik

ANO

lorja

ANO

TessieClydes

ANO

Tomsaj

ANO

beluška

ANO

anonym

ANO

Proč by ne? Nedělejte si představy, že ve všech rodinách muž-žena, má dítě ideální prostředí :D Nemluvě o matkách samoživitelkách, dětských domovech, rodinách opilců apod. Orientace rodičů se na dítě nikterak nepřenáší, jedině teda pokud se chlápek neožere a ženská to neschytá před děckama. Na sexuální vývoj mají vliv zejména vrstevníci. To, že by dítě vychováno gayi mělo být gay, není žádný důlaz. Vědecké výzkumy říkají, že neexistuje žádná spojitost. Argumenty lidí „vždy to tak bylo“, „dítě má vychovávat ženská a chlap“ jsou zcestné. I v antickém Řecku vychovávali děti gayové. A pokud je matka samoživitelka, tak má to dítě odstřelit? Vždyť to dítě nemá otce!!!! a nezapomeňte vystřílet děti v děcáku, vždyť nemají otce ani matku!!!

Jak se říká, matka samoživitelka ještě ujde, ale dvě už jsou moc!! :D

Monroe

ANO

Werwolfo

ANO

andelpane

ANO

Radomír.cz

ANO

Mina.Dol

ANO

Marky Stark

ANO

Bananovysala

ANO

jiri Linhart

ANO

Kolikrat na pohled perfektni rodina,neda diteti vse,co potrebuje ! Kdyz se homousi o dite budou umet postarat,dat mu co je treba,nevadi mi to. Jen si neumim predstavit to dite,kdyz ho budou vychovavat 2 chlapy,komu bude rikat tato !

Emír 007 X

ANO

diskriminace

Lucka17

ANO

JáJsemKarel!

ANO

anonym

NE

Palpatine

NE

Nika29

ANO

Zuzana58

ANO

ATLAS.CZ

ANO

eskymo

NE

JamesCZ

NE

Ametyst

NE

Aby to nedopadlo jako v Norsku, kdy vláda krade děti pro úchyly.

Majklll

ANO

jsemjá

NE

Kalpurnie

ANO

Pizza cz

NE

Sofkaa

ANO

Viera Gavu

NE

Klukbeznapad

ANO

MichP

NE

led

Ste si vedomí, že svojim „ne“ popierate základné ľudské práva na rodinu?

"Prvá hlava:
Čl. 3
(1) Základné práva a slobody sa zaručujú všetkým bez rozdielu pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnostnej alebo etnickej menšine, majetku, rodu alebo iného postavenia.
(3) Nikomu nemožno spôsobiť ujmu na právach pre uplatňovanie jeho základných práv a slobôd.

Druhá hlava:
Čl. 10
(2) Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného a rodinného života."
To znamená, že ak jeden z partnerov homosexuálneho páru je súčasne rodičom dieťaťa, nemožno mu toto dieťa z dôvodu rodičovej homosexuality, odobrať, pokiaľ sa o dieťa stará v prospech dieťaťa…

anonym

Nuk nuk: Prosím doložte své tvrzení, že jde pouze o přání homosexuálů. Jak víte, že se dětem v děcáku nechce do rodiny dvou gayů? Pokud své tvrzení nedoložíte, jedná se o sprostou LEŽ.

ivzez

Dítě má právo vyrůstat v úplně rodině → otec, matka + dítě.
To stejnopohlavní páry poskytnout nemohou.
A pokud výchovu těmto párům „přiklepneme“,
povýšíme tuto komunitu nad zájem a právo dítěte.

still

Prosím, doplňte své odpovědi o zdůvodnění. Prosté NE v tomhle případě nestačí.

ivzez

Odpověděla jsem prosté NE, protože důvodů, proč „NE“, je tolik, že tu pro ně není dostatek prostoru…