Putin

Jste čestní? A je to vůbec ještě dnes prospěšné sám sobě, být čestný?

A je to vůbec ještě dnes prospěšné sám sobě, být čestný?

Nejlepší odpověď
dudu

Ano, čestné pionýrské.

Další odpovědi
marci1

Přiznám, že asi jsem, pro můj dobrý pocit, abych se cítila dobře. Nejsem asi typ člověka, kterému nezáleží na dobrém jménu, dobré pověsti. A to se dnes moc „nenosí“. Pro mně to prospěšné je tím, že se cítím v pohodě. Peníze, výhodné známosti, korupce, lhaní, podvody apod. mi jsou ukradené. 🙂

gecco

Hmmm, prospěšné – uchová ti to dobrý pocit ze sebe sama…
Obecně spíš ´ostrouháš kolečka´…
😉
A jsem-li? – snažím se. Snad jo.

Nevíteto?

Snažím se. Je prospěšné mít čisté svědomí. 🙂

arygnoc

čestnosť je relatívna.
na „ako sa máš“ odpovedám „dobre, fajn, ujde to“ – proste nie čestne odpovedám.
a je to tak denne s mnohými drobnými lžami („miláčik, dnes ti to svedčí“ – miesto "neber si tú otrasnú kabelku!"").

v podnikaní sa nečestnosť nevypláca, podobne sa nevyplatia rôzne fabulácie a nepotrebné lži (okrem tých spomínaných vyššie), o kradnutí a iných >zlých< činnostiach ani nehovorím.

takže – som čestný.
s drobnými výhradami.

o prospešnosti som nerozmýšľal, je to skôr dané výchovou, aspoň v mojom prípade.

;-Q

jstastny

Na tuto otázku není snadné odpovědět, neboť čest není definována. Jinými slovy, každý si pod tímto pojmem může představit něco trochu jiného.

mosoj

Všechna vyjádření o sobě nemají vůbec žádnou cenu.

gecco

…„a je to tak denne s mnohými drobnými lžami ("miláčik, dnes ti to svedčí“ – miesto "neber si tú otrasnú kabelku!""…
;-DDD
Já se už dááávno ´vymluvil´ (ozaj dááááááááááávno´), že tomu nerozumím…
A na důkaz toho, že opravdu ´nerozumím´, se někdy nechám navléknout do opravdu ´podivného´ odění…
😉