ANONYMKA-248

čestný? skautský/pionýrský

říká se spíš čestný skautský nebo čestný pionýrský ?

Nejlepší odpověď
anonym

Pionýři by spíš měli používat „čestný pionýrský“, skauti „čestný skautský“.
Zbytek by měl konečně přijít na to, že existuje něco jako čest, a používat „čestné slovo“.

Další odpovědi
quentos

v Googlu čestný pionýrský 19200×, čestný skautský 5000×, takže otázka frekvence je zodpovězena víc než jasně. V případě čestnýho pionýrskýho je však třeba mít na paměti, že pionýři byli leda za komančů, takže dnes se to používá a) ironicky nebo b) starší generací, která z „pionýrů“ už holt nevyroste.

tom004

Pro >quentos<. Pionýři nebyli jen za komančů. Jsou i dnes a poměrně aktivní. Pravda s jinou,i ide­ovou,náplní ale pořád je to pionýrská organizace.

Drap

Asi jak kde. častěji slýchávám pionýrský.

baghira

Záleží na tom, v jakém prostředí. Moji dva synci jsou skauti.