Rokio

Jsou z hlediska psychiatrie děti s ADHD, LMD, nebo autismem, považovány za blázny?

Pohlíží současná psychiatrie na děti s těmito duševními nemoci jako na blázny? Nebo jsou za blázny považováni pouze lidí s těžkými psychiatrickými diagnózami, jako jsou schizofrenie, bipolární porucha, deprese a demence?

Nebo je pravda úplně jinde? Lidé se kterými psychickými nemocemi jsou považováni za blázni podle psychiatrů? Je jisté, že obyčejné neurózy, nebo poruchy osobnosti, nejsou považovány za projevy bláznovství, ale jedná se o lehké duševní nemoci, na které stačí většinou malá psychiatrie, což je psychoterapie podpořena medikací v malých dávkách (někdy bez medikace).

Odpovědi
DoTazatel

Za blázny jsou považování ti, kteří trpí závažnou duševní poruchou, která má vliv hlavně i na jejich inteligenci, popř. velmi abnormální chování. Takže do toho naspadají ani lidé s bipolární poruchou ani depresemi. Deprese a bipolární porucha mají vliv na psychiku – nálady člověka, ne přímo na jeho inteligenci a nezpůsobují pomatenost, bludy,…

A vlastně myslím, že z hlediska psychatrie není v pravém slova smyslu nikdo blázen ani šílenec – psychiatrie, psychologie toto označení nepoužívá.

led

Netešte sa, nie ste blázon.
Z lekárského hľadiska sú tieto deti postihnuté ADHD, LMD, nebo autismem, Aj tieto postihnutia majú niekoľko stupňov, od najslabšieho (bežne ani nebadaného) až po najsilnejšie prejavy tohto postihnutia.

Ametyst

Být označen za blázna zní jako ze středověku.
Vzpomínám si na jeden TV program, kde dítě s ADHD vyléčili dva doktoři a nutriční terapeutka. Dítě byl chlapec, kterého vyloučili kvůli chování ze školy. Doma rozkopal všechny možné dveře, matka s ním nic nesvedla, nezvladatelný spratek.