Jiří Bohumil

Jsou vztahy v současné společnosti a rodině normální? A co říkáte na současnou hospodářskou politiku státu?

Zrovna sleduji televizní noviny 29.4.2020. A už se zase projednává, že se bude platit nějaké „TÁBORNÉ“, aby rodiče dostali další peníze na to, aby byli se svými dětmi o prázdninách a mohli s nimi jet „i na dovolenou“. A že je nutné, aby se co nejdříve otevřela možnost provozu letních dětských táborů, aby si mohli rodiče ODPOČINOUT od SVÝCH dětí a aby si mohli na dovolenou jet sami.
Nechci být sprostý, musím se dosti držet!
Proboha, my se na prázdniny a dovolenou s dětmi vždy těšili, museli jsme si na ni během roku našetřit a nikdo nám na nic nepřispíval. A jezdili jsme takto s nimi každý rok a nikdy nás nenapadlo je z výše uvedeného důvodu posílat do táborů (tehdy pionýrských).
Dnes je celá společnost maximálně sobecká a egoistická, rodiče mají své děti snad jako „zátěž“.
A dále. Všichni by chtěli jenom brát a pracovat se nikomu nechce. Všichni chtějí mít nejlépe vysokoškolské vzdělání, přestože někdy vychází i ze základní školy s trojkami a čtyřkami a střední školu končí i s maturitou opakovanou 2× a někdy i 3× (že si nevymýšlím-příklady i z mé vzdálenější rodiny).
A po ukončení vzdělávání neumí skoro nic, maximálně zvládat IT techniku, neboť to je jediné, co je baví.
Ale jinak děvčata neumí ani vařit, uklízet a prát, kluci jsou „mamánci“ a neumí se postavit k žádné práci. Dát jim do ruky šroubovák, tak si s ním vypíchnou oko.
Ale všichni chtějí hlavně co nejvíce peněz a co nejméně starostí a práce.
Mladí si musí „užívat“ života, takže rodinu si zakládají po třicítce, děvčata berou hormonální antikoncepci a pak se diví (a zdravotnictví i pro ostatní na to doplácí), že nemohou mít děti a je nutné léčení, případně umělé oplodňování.
A pak, když už ty děti mají, jsou jim nakonec na obtíž (viz úvod) a MUSÍ si OD NICH ODPOČINOUT !!!
A všichni ostatní, kteří takto neuvažovali a neuvažují a kteří jsou dnes skoro vzácné výjimky (a těch je dnes asi dosti málo), na to doplácí.
Klasické rodiny se nezakládají (tím myslím sezdané), aby v případě rozchodu nemuseli nést náklady na rozvody a mohli se „svobodně“ rozejít, přestože partneři spolu ale běžně žijí.
Ale tyto ženy se hlásí jako „samoživitelky“ a opět požadují od STÁTU (tedy od všech ostatních) aby jim na tento jejich způsob života opět přispívali.
Další věc – starost o zdravotně postižené osoby a staré rodiče (dnes definovaní jako senioři).
Vždy jsme se o ně starali a žádné podpory a příspěvky jsme na ně nečerpali a brali jsme to jako samozřejmost.
Dnes nejsou výjimkou situace (opět příklad z mého blízkého okolí), kdy dva nefachčenkové a ožralové – synové na oba své „těžce“ nemocné rodiče pobírají příspěvky na ošetřování a s jejich důchody pobírají měsíčně takto cca 50 tisíc korun. A tak z této částky žijí v pohodě všichni, i ti oba nepracující synové. Občas si, pokud se jim chce, odskočí na nějakou „černou fušku“, přestože jsou hlášeni na pracovním úřadě jako nezaměstnaní (platby na soc. a zdrav. pojištění). A celá rodina kouří a holduje vesele alkoholu.
Společnost se stále zadlužuje, kdo nežije z dluhů a případně i spoří, není dnes většinou podle nynější střední a zejména mladší generace „úplně normální“.
A v případě, že se někdo zadluží tak, že není schopen splácet, tak chce opět po STÁTU (tedy po všech ostatních), aby jim byly tyto dluhy odpuštěny, neboť jsou „chudáci“ oběťmi exekucí.
No a nakonec – koronavirus.
Podnikatelé všeho druhu, kteří měli vždy dobré příjmy v případě „výpadku“ svého podnikání nemají údajně ani na dva měsíce na přežití? Tak neměli vše poutrácet, případně mají prodat zainvestované majetky, kterých nemají většinou málo a měli by na toto období dost prostředků bez problémů. Ale ne. My „chudáci“ nic nemáme, a tak opět STÁTE (opět všichni ostatní, na kterých jsme své nashromážděné a „nasyslované“ majetky získali), plať!
Nejprve bych jim pod pohrozením pořádného finančního postihu (a také jeho uplatněním) nařídil, ať provedou přiznání veškerého majetku a pak bych jim teprve nějaké příspěvky dal. A myslím, že by to nebylo ani mnoho.
Neúspěšní podnikatelé totiž většinou končí bez ohledu na „pandemii“.
Ne že bych chtěl vychvalovat dřívější doby před rokem 1989, ale takováto sobeckost a degradace hodnot, jak rodiny, vztahů rodičů a dětí a rovněž neodůvodněných různých finančních podpor a dotací ve všem, nikdy nebyla.
Dnes ten slavný údajný „kapitalismus“ je, co se týká vztahů, hospodaření, rozdávání, podpor a dotací, podstatně horší než doba dřívější, mnou zmiňovaná. A jde o daleko větší „socialismus“ než za vlády komunistů.
Nemohu to pochopit. Osobně už nějak dožiji, ale nevím, kam tato doba dospěje, neboť i historie ukazuje, že není možné, aby to takhle šlo do „nekonečna“. Co Vy na to?

Odpovědi
Kepler

Jde o normální stav a není nutno nic řešit.

Já byl na pionýrském táboře jen jednou, jinak vždycky šoupli k babičce. No a co? Bylo mi tam dobře, možná líp, než někde v Bulharsku. Doba se mění a lidé s ní. Kdysi rodiče nadávali na chuligány, co tančí rock n roll, pak na ty, co nosili rifle a čepice štítkem dozadu a dnes kroutíme hlavou nad týpky v děravých džínách, s piercingem, tetováním a kroužkem v nose. V každém případě je to ale na pováženou, protože teenager bez chytrého mobilu je úplně nemožný a neví, jak se zakládá táborák.

Edison

Jiná odpověď- prosím uveďte jaká.

Blablablabla… Nic jiného se na tenhle dotaz říct nedá.

Edison

Blablablabla… Nic jiného se na tenhle dotaz říct nedá.

df

já jsem to nedočetl, to není otázka, to je slohová práce

Edison

To není slohová práce. To je mozkový výlev.