annas

Jsou třeba pro život 3 věci (práce, vytrvalost a zdravý rozum), aby se dosáhlo čehokoliv, co za to stojí? T. A. Edison

„Tři hlavní věci, kterých je třeba, aby se dosáhlo čehokoliv, co za to stojí, jsou: práce, vytrvalost a zdravý rozum.“ — Thomas Alva Edison

https://citaty­.net/citaty/17658-thomas-alva-edison-tri-hlavni-veci-kterych-je-treba-aby-se-dosahlo/

S číslem tří se můžeme setkat v literatuře, hudbě, filmu, rovněž lidová moudrost užívá magickou trojku, stejně ji najdeme v uvedených citátech.

„věcí“ v životě. Vybrali byste některé?

  1. „Na světě existují tři věci, pro něž stojí za to se rvát: pravda, spravedlnost a vlastní život.“— Philip Shelby,
  2. „Na řeči mě fascinuje to množství výrazů pro věci, které neexistují. Třeba pravda, svoboda, spravedlnost.“ — Neznámý autor
  3. „Tři věci nemohou být dlouho skryty: slunce, měsíc a pravda.“ — Ralph Smart
  4. „Dej nám, Bože, tři dary: smělost, vyrovnanost, rozum. Smělost na to, abychom změnili věci, které se změnit dají. Vyrovnanost na to, abychom se dokázali smířit s tím, co změnit nelze. A rozum na to, abychom mezi těmi věcmi dokázali rozlišovat.“ — Reinhold Niebuhr

Zdroj citátů

https://citaty­.net/citaty/282315-philip-shelby-na-svete-existuji-tri-veci-pro-nez-stoji-za-to-se/

Obrázek

https://pixaba­y.com/illustra­tions/number-3-three-digit-background-2052130/

Nejlepší odpověď
Drap

Ano jsou potřeba. Ve skutečnosti se však jen zřídka vidí, že tyto věci má všechny současně jeden člověk.
Netuším dost dobře proč právě tři. Myslím, že je to spíše zvyklost, díky pohádkám, vyprávění a podobně. Osobně bych více souhlasil s tím, že život více ovlivňuje a je v něm více obsaženo číslo čtyři.

Další odpovědi
Kelt

Rovina je určena třemi body, mluví se o Svaté trojici. V pohádkách jsou předkládány kandidátům na princeznu 3 úkoly, jsou 3 sourozenci, z nichž ten poslední uspěje. Tedy člověk potřebuje nějaké zkušenosti, získat poučení z chyb, které udělal. a měl by zvážit rozum, emoce a snad také intuici. Když se rozhodujeme, volíme ze dvou věcí, ale zapomínáme na tu třetí. Symbolický kříž při požehnání by nás měl uvést do rovnováhy duševní, fyzické i duchovní.

aliendrone

Tak zní to moc dobře. Z vlastní zkušenosti ale vím, že někdy stačí obyčejné štěstíčko. ;)

ad 1 – Tak rvát se o vlastní život je normální, za spravedlnost (pro sebe) také, ale za spravedlnost pro DRUHÉ, to nedoporučuji. I když budete úspěšní, téměž vždy sklidíte nevděk -přinejlepším. A rvát se za „pravdu“? No ano, ale jen za „tu SVOJI“! ;) :D :D

ad 2 – Potlesk!

ad 3 – Neznámý autor nezná polární noc, nezažil dlouhodobé mizerné počasí a o pravdě vůbec nic neví! :D :D :D

ad 4 – Nojo, po pánbíčkovi se toho chce… Tak třeba má babíčka, jo? Ta si ve škole přávala spolu se spolužáky, aby jí zachoval „císaře a naši zem“ – a to dokonce ZPĚVMO! No a jak to dopadlo všichni víme! ;) :D :D

annas

Kelt,

jde o jinou trojku. Měl jste vybrat z těch, které jsem napsala v doplnění,.