honza10

Jsou televizní noviny špatné?

Myslím si, že v televizních novinách je spousta blbostí. Jak to vnímáte vy?

Nejlepší odpověď
annas

Každý člověk považuje za blbosti něco jiného. Nevím, co je blbostí pro vás.

Nesleduji zprávy na Nově, přestože ty její patří k „nejoblíbenějším“. Občas narazím, když přepínám stanice a žasnu, čím nás Nova „živí“.
Přímé vstup nekvalitní, smrťáky, bulvární události atd. Snad jen některé hezké tváře, které ale nepúsobí důvěryhodně.

Další odpovědi
magorvkleci

Mně nevadí, že je tam spousta blbostí, protože ona se na světě spousta blbostí děje. Mně naopak vadí, že si vybírají jenom některé. Umíněně a uměle tak podpírají jen svoje předem zakonzervované (nebo v lepším případě cizí předplacené) názory.

Jiří Bohumil

Všude je plno blbostí, ale pouze na Tobě je, aby jsi měl všeobecný přehled a na vše si dovedl vytvořit svůj vlastní názor.
A vzhledem k tomu, že jsi na těchto stránkách nováčkem, i zde je velká spousta blbostí. Ale jsou tu i dobří, chytří i vtipní „uživatelé“ a dokáží dobře poradit.

marci1

Blbosti neřeším, ale bohužel horší je problém mediokracie. TV vysílá zpravodajství z více než 90% negativní a člověk žijící v permanentním strachu se dá lehce zmanipulovat. A o to médiím jde. TV zprávy proto nesleduji. 🙂

led

Nie, televízne spravodajstvo je potrebné, pretože obraz dokáže niekedy povedať viac než slová. Ale…
Každá televízna stanica sa zaoberá „svojským“ typom informácií, ktoré dáva na vedemie svojim divákom. Teoreticky verejnoprávna televízia by mala dávať spravodajstvo objektívne a nezainteresovane. Ale je to naozaj tak?

Skúsme si porovnať tú istú informáciu o rovnakej udalosti a spôsob podania, celistvosti a objektivity tejto informácie svojim divákom medzi jednotlivými televíznymi stanicami. Aký je výsledok?
Ak budeme sledovať spravodajstvo len jednej TV budeme poplatní tejto stanici a veriť v jej „pravdu a objektivitu“, aj tam, kde pravda nie je. Ak budeme sledovať viac TV nielen domácej produkcie ale aj zahraničnej, pokiaľ dokážeme analyzovať podané informácie, máme šancu dopátrať sa našej (vašej) objektivity v pohľade na danú udalosť.

dr.luha

Důležité informace se zamlčují, ostatní se upravují dle zadání a požadavků politiků nebo vlastníka média.

Mc Merkurion

… nesleduju tv noviny, protože o kvalitě našich tv stanic, včetně tý veřejnoprávní si myslím svý, jestliže je tam podle tebe „spousta blbostí“, tak jim křivdíš, tudle prej ukazovali na nově, že voda v mrazu zmrzne, no nejni to poučný?

Corneliay

Myslím, že bychom měli jevit určitý zájem o okolní svět a televizní noviny jsou jedna z možností jak mít přehled o tom, kde se co děje. Neříkám, že je to nejlepší zdroj informací, ale úplně bojkotovat televizní zprávy by se podle mě taky nemělo. Je pravda, že větší část tvoří negativní zprávy, které jsou většinou zakončené nějakým roztomilým zvířátkem ze zoo, ale pokud se nenecháte lehce zblbnout a přehlédnete pár hloupých reportáží, myslím že televizní noviny jsou dobrým zprostředkovatelem zpráv a informací.