patmull

Zdá se mi to, nebo je dnešní hudba fakt tak špatná?

V období 1990–2006 vzniklo plno skvělých hitů a za poslední 4 roky podle mě nevzniklo téměř nic. Je tu sice pár dobrých stop jako Paparazzi od Lady Gaga (i když ji vůbec nemám rád), pár dobrých věcí od Rihanny a Katty Perry, sem tam ještě něco jiného, ale co dál? Je to můj problém, nebo je aktuální hudba doopravdy tak špatná, nezajímavá a nepestrá? Tím myslím hlavně hudbu co hrají v rádiích, nebo hudebních televizích a myslím to globálně (v ČR, i když tady stálo vždycky skoro všechno za nic, teď mám pocit, že se to o něco zlepšilo). V 90. letech byla taky některá hudba dost příšerná, ale zdá se mi, že zde bylo daleko víc skvělých hitů napříč hudebními styly, se kterými se dnešní hity od Lady Gaga nebo Katty Perry nemůžou ani srovnávat, navíc jak jsem psal zde bylo několik odlišných stylů, které se běžně hrály v mainstreamu (od metalu, grunge, rocku přes pop a elektronickou hudbu), dnes je to v podstatě jeden přihlouplý pop/dance za druhým, maximálně tak na hudebních televizích občas něco od starších vysloužilých kapel, které právě zažily největší rozkvět v 90. letech, jako jsou Red Hot Chilli Peppers apod. Ale nic nového…maximálně tak alternativní rock-brit-popové (pro mě nezajímavé) skupiny jako Kasabian.
Doplňuji:
Takže abych to ujasnil – V žádném případě si nemyslím, že Lady Gaga a Rihanna dělají kvalitní hudbu :D !!! Já jenom, že i tito 2 interpreti jsou schopni udělat (spíše 2. zmiňovaná) slušnou píseň. Mám dojem, že většina odpovídajících ten dotaz nepochopila (je to asi chyba mě), ale mluvím tady hlavně o MAINSTREAMOVÉ HUDBĚ, protože mám dojem, že kvalita toho, co se hrálo v mainstreamu teď a dříve se o dost zhoršila, protože starší písně, ať už jsou z jakéhokoliv stylu mi prostě většinou nevadí, zatímco když jsem dneska nucen :D někde poslouchat nějaké rádio tipu Hitrádio… apod. líbí se mi z aktuálních písní tak 1 z 20 a i to je možná moc. Navíc fakt hodně skupin se bohužel i když logicky (protože ten mainstream vždycky ovlivňoval interprety z 2. ligy) přizpůsobilo tomuhle děsnému stavu = k tomu co lidi dneska nejvíce zajímá a začalo tvořit naprostý odpad… Jako třeba ten Linkin Park, že? Od písní jako Numb, In the End, Breaking the habits apod., téměř všech písní z alba Minutes to Midnight ke Catalyst (které ještě celkem ujde) ale hlavně k aktuálnímu, podle mě úplně de*ilnímu Burn It Down.
Jen jsem chtěl prostě vědět jestli na to máte stejný názor jako já.

Nejlepší odpověď
briketka10

doporučuji naladit si jinou vlnu pák budeš spokojený :))
Doplňuji:
jsem starší ročník 65 poslouchám od všeho trochu ničím nepohrdnu do hudby jsem „blázen“ od mala a moje ségra (dvojče) mi říká, že z toho nikdy nevyrostu a i v rakvi sebou asi budu mlátit, když mi budou hrát :))
třeba Master of Puppets od Metallicy je skvělý, Cowboys from Hell od smečky Pantera a další a další na celý stránky bych mohla psát, to bysme tu byli dlóuho a dlóuho..

teď běží na rádiu Beat soutěž „Beat cup“ pustí dvě kapely, jedna ta pokračuje do dalšího kola, pak pouští další a další vyhraje jen 1, ta nej, nej, je to zajímavý, jak ty skupiny hrají, tolik skvostů najednou jsem dlouho neslyšela a dnes jsem si znovu nějaké vyhledala na YouTubu bezva zážitek :-O

Další odpovědi
mosoj

Nejkvalitnější hudba je ta co se mně líbí a v dnešní době si ji vždy nějak seženu.

SimakPida

Souhlas,proto rádio ani neposlouchám.Mám rád metal,hardrock a jim příbuzný žánry.V rádiu hrajou samí komerční nesmysle.

Hohny

Kvalitní hudba se stále dělá, akorát není oblíbená jako dříve, dnešní populární hudba je hlavně o stylu, umění prodat se, zaujmout a tak trochu jednoduchosti. Taková hudba se hraje v našich rádiích (až na výjimky), tak pokud se vám nelíbí, stačí neposlouchat rádio. Chyba je v tom, že jste zaměřen na úzký okruh hudby, která je oblíbená a hodně se hraje, ale to neznamená, že musí být kvalitní. V dnešní době existuje strašně moc tvůrců, takže je z čeho vybírat, i z toho kvalitního…Ale když se Vám líbí Rihanna, Lady Gaga (což je čistě dnešní pop), tak nevím co si představujete pod pojmem „kvalitní hudba“…
Doplňuji:
Jo to pak máš bohužel pravdu, dnešní mainstream hudba jde do kytek, ostatně jako většina věcí na světě v poslední době…

iceT

Nezdá bohužel,ale jak zmínili uživatelé přede mnou,tak v rádiu se dobré hudby nedočkáš,to musíš jít jinam.
Jako pro mě třeba Lady Gaga nebo Rihanna nebo další jim podobné nejsou kvalitní,já jsem trochu přitvrdila a poslouchám některé skandinávské kapely a pořád objevuju nové.A taky jsem se nedávno s mamkou rozplývala nad hudbou jejího mládí.Nenaděláš nic,časy se mění,i hudební a filmový průmysl má jiné možnosti.

Monyszek

Nezdá se Ti to. Rozhodně to tak je. Já ze současných zpěváků poslouchám jedině jednoho zpěváka, který si říká Mohombi. A pak jednu písničku od Tomáše Kluse (Pánu bohu do oken), jinak je to Bruce Springsteen, Johnny Cash..

Lorrien

Aha, a Evanescence ani Linkin Park vůůůůůbec nevydali nová alba… vůbec… zase jeden z inteligentních dotazů ;) jako nechci být na Vás zlá, ale to, že je nehrají v rádiích neznamená, že neexistují 😛 a Lady Gaga a jí podobní mají akorát neuvěřitelně pitomé texty s chytlavou melodií a sexappeal… hezký den ;)

SlaVlk

Na to “odpoví historie”, ale co se týče rádií, zkus někdy popojet aspoň do Maďarska (příp. Srbska). Hlavně v Maďarsku je moderní hudba i na běžných komečních rádiích, co naladíte v autě, podstatně pestřejší a zajímavější. Zdá se, že v ČR a SR vládne dost zaprděný hudební vkus u posluchačů a/nebo hudebních dramaturgů.

led

Dnešná hudba? Podľa otázky a odpovedí ste sa všetci zamerali na takzvanú ľahkú, populárnu hudbu.
Ale jestvuje predsa aj dnešná hudba z kategórie vážnej hudby, scénickej hudby a podobne a tu by som nepovedala, že je " fakt tak špatná", nájdu sa tam aj skvosty.

ratava

Víte- myslíte si, že když Mozart, Nirvana, Pink Floyd (a jim podobní, kteří kdy uspěli) něco složili, věděli všichni od prvního poslechu, že to bude hit?
Dnešní doba možná plodí přemíru muziky a v rádiu zahrají jen tu, která má dobrého managera (?), ale to přeci neznamená, že se v dnešní době tvoří jen povrchní a nic neříkající muzika… Hudbu prověřuje doba- ta špatná upadne za pár měsíců v zapomnění, ta dobrá „přežije“ veškeré „módní“ trendy… Určitě dobrou muziku nepoznáte podle toho, co hrají kde na rádiové stanici. To mi dnes jako ukazatel dobré hudby přijde jako celkem špatná volba. Pevně věřím tomu, že tzv. garážovým skupinám ještě neodzvonilo a že poctivá a neuměle hraná muzika přebije všechny ty vzešlé hvězdy super star a jim podobné… I dnes se tvoří dobrá hudba, jen její rozšíření mezi ostatní je trochu obtížnější. Já, chtěla-li jsem někomu dát něco poslechnout, dala jsem z ruky do ruky rovnou nahrávku. Dnes si lidé mezi sebou říkají odkaz na You Tube (a tomu podobné), ale než se dotyčný dostane domů k pc, název většinou zapomene… Dobrá hudba nevzniká dobou, ale lidmi. Doba (ať chceme- nechceme) se mění, ale v podstatě zůstává stejná- jen si odpovězte na otázku, jakým způsobem o dobré muzice dáváte svým kamarádům vědět vy: přímým kontaktem s tou danou hudbou, nebo pouhým odkazem „najdi si, co chceš“…

Protiva

To nemohu posoudit. S přibývajícími léty ztrácím sluch a z hudby slyším necelou polovičku. Starou písničku slyším bezvadně, a to i když už dávno skončila.
Já vím, že chyba je ve mě, proto tu dnešní neodsuzuji.

HelloDarknes

Taky mám mnohem raději starší hudbu, někdy kolem toho roku 2000–2005, a srdcovka vždycky je a bude Linkin Park, i když potom svoji hudbu měnili, pořád zůstanou moji nejoblíbenější skupinou, jejich písničky znám nazpaměť. I díky nim jsem se začala učit hrát na kytaru, za což jsem ráda, teď si akorát budu kupovat novou z https://www.top­muzika.cz/kate­gorie/kytary-556/ :).

briketka10

moc se mi líbí filmová hudba to v každém případě na tu bych nechtěla a neměla zapomínat to bych byla úplnej b+++c !!

patmull

Samozřejmě, skladatelé jako Hans Zimmer, John Williams, nebo Thomas Newman… to jsou fakt hodně velcí machři :)

Hohny

Zrovna u Linkin Park, mě to moc mrzí, že propadli dnešnímu mainstreamu. Jako malý jsem na nich začínal…První album Hybrid Theory bylo skvostný, Meteora taky skvělá, Minutes to Midnight se taky celkem povedlo, ale pak už jen zklamání…

patmull

Jo jo přesně tak, přitom Minutes To Midnight je ještě fakt dost dobré album, ale jak jsem psal… ty jejich nové hity hlavně teda Burn It Down to je fakt velká tragedie… Jinak Linkin Park nejsou jediní, stačí třeba říct The Offspring a jejich nový hit Cruising California (i když je to možná jenom nějaký žert, ale obávám se, že asi ne). Myslím, že kdyby se před nějakými 18 lety, jakožto ještě punkeři viděli asi by si poklepali na čelo. Něco podobného potkalo minulý rok taky např. mou oblíbenou skupinu Bush a bojím se že to na nových 3 albech potká i Green Day. Nahrávací společnosti zkrátka možná teď dost tlačí na kapely a tím to možná bude…