štamgast

Proč zemřel herec Rudolf Deyl ml.?

Prý to bylo nečekaně…

Nejlepší odpověď
dudu

Rudolf Deyl (6. července 1912 v Praze – 21. listopadu 1967 v Praze) byl český herec. Jeho otec Rudolf Deyl starší (1876 – 1972) byl také známý český herec, maminka Marie Spurná byla také herečka. Herečkou byla i jeho sestra Eva Deylová – Skálová.
Zemřel poměrně náhle na rakovinu, podrobnosti neznám.

Další odpovědi
roxy52

Copak on zemřel?? To ani nevim.

Johnypce

Rudolf Deyl ml. zemřel na Rakovinu. Byl tehdy v Bulharsku u moře, po návratu domů se účastnil zájezdu do Londýna. Cestou zpět si začal stěžovat, že se mu špatně dýchá. Potom sice ještě hrál v divadle i ve filmu, ale při děkovačkách se omlouval divákům, že to nebylo ono a jakmile se uzdraví bude hrát zase naplno. Tehdy sám ještě netušil jak vážně je nemocen. Navíc se přidaly bolesti jakoby žeber. Nějaká lékařka poradila aby se stahoval. Pak onemocněla jeho dcera a lékařka, kterou zavolali si všimla že pan Deyl špatně dýchá a nabídla mu vyšetření. Zjistila, že nepracuje jedna plíce. Následné vyšetření v nemocnici odhalilo vodu na plíci, dokonce tolik, že hrozilo protržení plíce. Vodu odsáli a přitom si všimli, že v odsáté vodě /výpotku/ je krev a možná ještě jiné příměsi. Následovalo další vyšetření a po něm diagnoza : Rakovina. Pravděpodobně byly zasaženy i kosti, protože nakonec museli panu Deylovi bandážovat rameno, neboť se nějak rozpadal kloub či co. Herec pak těžké nemoci zanedlouho podlehl. Přičemž musím dodat, že neodešel při natáčení, ale v nemocnici. V jeho posledních chvílích života byla u jeho lůžka přítomna jeho paní.