hrobar185

Jak mám zapojit TV a LCD monitor na jednu anténu ?

Dobrý den, mám problém při zapojení TV a LCD monitoru na jednu anténu) doma máme klas. starou TV se setoboxem, napojenou na jednu anténu, teď jsem si ale koupil LCD obrazovku k PC a mám tam i zabudovaný Tuner pro příjem dig. vysílání (DVB-T). Zapojení jsem měl namyšleno takhle. Anténa z ní koax. kabel do průběžné zásuvky (http://www.ges­.cz/cz/cx-wallbox1-GES08300083.html) vedle TV, tam bych připojil TV a pak zase koax. kabel z průběžné zásuvky do koncové (http://www.ges­.cz/cz/cx-wallbox2-GES08300084.html) tam je to 25 metrů kabelu (http://www.ges­.cz/cz/koaxial-tv-sat-3-110-lc-GES06713837.html) tam bych napojil LCD monitor. Celé tohle zapojení jsem zkoušel a nejela mi TV ani na průběžné zásuvce a už vůbec né LCD monitor na koncové zásuvce. Na šipky u zásuvek (přívod/odvod) jsem dával pozor i na to, aby kontakty nebyly zkratované atd v zásuvce. Pak jsem zkusil zapojil pouze koncovou zásuvku vedle TV a ani tak TV nejela, což už mě přišlo divný. Že by jedna zásuvka (viz. první odkaz) mezi TV a anténou dokázala tak moc rušit signál (je jasné že tu průchozí jsem v tomhle případě neměl zapojenou) ? Nebo používám špatné zásuvky ? je potřeba nějaký zesilovač ? když už jeden zesilovač je připojený u TV na setoboxu… budu rád za každý návrh jak to zapojit.
Doplňuji:
No ale u setoboxu už jeden zesilovač máme, takový trafo 220V/12V zapojené do zásuvky a z něho vede kabel (12 voltů) k setoboxu kde se koax. napojuje do setoboxu je to jaksi spojené prostě (koax-ten kabel z trafa). Takže je mě divné kam by měl přijít ten zesilovač další, aby se to nehádalo když do každého poteče těch 12 voltů.

Nejlepší odpověď
tom004

Co,anténa,roz­bočovač.Potom do TV přes set top box, a druhou větev do LCD.

Další odpovědi
Hlada

Všechny pasivní anténní prvky mají značný útlum. Je potřeba buď lepší anténu nebo zesilovač nebo monitor připojit na výstup ze set top boxu, který by musel být trvale zapnutý.

mosoj

25 m kabelu + oddělovací útlum + x metrů kabelu k první oddělovací zásuvce – samotná anténa neutáhne. Je třeba dát k anténě nejjednodušeji širokopásmový zesilovač se ziskem alespoň 35 – 50 dB !!

(Anténa + zesilovač)+ (kabel) (průběžná zásuvka s jedním oddělením na settop box).
Settop box se na úhradě těchto ztrát vůbec nepodílý na ten zapomeňte.
Dále průběžné vedení na koncovou zásuvku U LCD monitoru. Vývod z koncové zásuvky již přímo bez oddělovacího útlumu. Mělo by to tak být připravené k zapojení.

Pozor průběžné vedení se z první zásuvky nikam navyvádí. Pokračuje dál. Ven je vyvedena pouze oddělovací větev připojená na settop box.

Chybu můžete dělat v připojení zásuvek.
Řešte to raději jedním rozbočovačem u první TV ( třeba i aktivním). Připojení LCD na konci již přímo anténním konektorem.
Je to jednodušší a elektricky totožné.

Pokud by to nešlo s tím rozbočovačem tak přidat ten zesilovač.

Těžko vysvětlovat naprostému laikovi !!!
Nechte si to udělat. Vy nemáte zesilovač u settop boxu ale někdě u antény, To co si myslíte že je zesilovač je pouze jeho napájení po koaxiálu. Tím jak vřadíte zásuvky to napájení přerušíte ( protože určitě nejsou pro napájení zesilovače průchozí) zesilovač pak nefunguje a je to daleko horší než kdyby tam zesilovač vůbec nebyl.Proto nemáte žádný signál !!!
Musíte zvolit rozbočovač, kterýn je pro napájení zesilovače průchozí, nebo napájet zesilovač přímo mimo koaxiál.

tom004

Jakou anténu vlastně používáš?Společnou (STA),nebo pokojovou elektronickou.To napájení u koaxu,by odpovídalo pokojové.

hrobar185

No nevím co přesně myslíš, ale anténu máme na střeše a ten zesilovač je asi na ní, no a u setoboxu se to napájí, tady tohle máme (ve stejné zásuvce 220 V u TV) http://www.ame­.cz/QIShop/de­tail/179743_10­699/AME/Anten­ni-a-satelitni-technika/Anteny-pro-TV-SAT-Radio-DVB-T/Napajec-antenni-12V-s-vyhybkou-pro-antenni-zesilovace-IEC.aspx ta koncovka se zasune do setoboxu společně s koax. kabelem od antény ktery je prostě v té koncovce připevněný. Žádnou anténu jinak doma nemáme, jen tu na střeše.