Danah

Existuje vůbec nějaký film, ve kterém zlo vyhraje?

Vytvořil někdo někdy film ve kterém vyhraje zlo nebo alespoň zemře hlavní hrdina/hrdinové? Když ano, jaký?

Nejlepší odpověď
Magix.cz

Hodně horrorů končí blbě pro všechny.
Doplňuji:
http://horrory­.cz/seznam/nej­lepsi-horory?page=1

Další odpovědi
setapouch

Ale jiste. Co treba Fantomas (vyhralo zlo) nebo Vinnetou (zemre hlavni hrdina)? Take spousta zejm. historickych filmu nebo westernu konci smrti hlavniho hrdiny.

Kelt

Mnoho tragédií je takových, že tak hlavní hrdina zahyne – Romeo a Julie, Tristan a Izolda atd. V hororu je to taky běžné, že zlo zvítězí. Pak by to nebyl horor, například Stáhni mne do pekla je krásný příklad , že vyhraje zlo, Hrabě Drakula končí špatně pro hlavní postavu. A mnoho filmů natočených před rokem 1990 končí z dnešního hlediska špatně, protože byla dělána za jiného režimu.

iceT

Napadá mě jen film Chata v horách nebo Phar Lap .

Lurius

Umučení Krista :D

nn, to je snad každé druhé drama a horor, napadá mě třeba:
Stáhni mě do pekla, Mlha (The Mist), Americký zločin,…

Zadej si do Googlu: smutné/špatné konce/filmy a najdeš toho mraky :)

V oblasti her můžu jít ještě o něco hlouběji, třeba ve hře Lucius hraješ za čisté zlo a máš v roli adoptovaného chlapce (ďáblova syna) vyvraždit celou svojí rodinu ;)

Awe

Lurius: tak ty jsi dobry fanatik. Mas asi hodne rad ty biblicke pohadky ze? Jezis,satan,demoni a andele a vse kolem toho

briketka10

Jezero smrti dnes na Film + skončilo dost drsně pro hlavní hrdinku :
http://www.csfd­.cz/film/246283-jezero-smrti/
a Funny Games moc hezká ukázka psychicky narušenejch mladíků :
http://www.csfd­.cz/film/224876-funny-games-usa/

Doplňuji:
a co Mel Gibson ve Statečném srdci :
http://www.csfd­.cz/film/3297-statecne-srdce/
tragedie sama o sobě :(
některé válečné, historické a mafiánské filmy i
ty kde hrála zvířátka nekončily zrovna dobře že ?

Mirdas

Těch příkladů je spousta jak zde je již popisováno, například filmy oslavující VŘSR.

anonym

dobro je zlo pro zlo.

Lamalam

Co třeba Titanic?

Lurius

Awe: Ne, to opravdu nemám, nejspíš si přehlédl smajlíka na konci věty :)

Lurius

Nenávidím náboženství, je jen náhoda že se všechny ty názvy točí kolem těchto věcí…