Jsou speciální školy v podstatě „zvláštní“?

Nejlepší odpověď
annas

Zvláštní školy nezmizely, změnily název na Základní školy praktické. Pravda, je jich nepatrně méně než bývalo zvláštních. To proto, že se část žáků se vzdělávacími problémy podařilo zařadit do běžných základních škol.
Kromě toho tu máme ještě podstatně řidší síť speciálních škol pro děti s hlubším mentálním postižením, pro něž se dříve používalo označení „pomocné“. Existují také speciální školy pro děti s jiným postižením, například tělesným nebo smyslovým.

Zdroj: http://www.li­dovky.cz/zvlas­tni-skoly-nezmizely-zmenily-nazev-ff1-/ln_noviny.as­p?c=A090915_000097_ln_no­viny_sko&klic=­233311&mes=090915_0