réza9107

Jsou slovní úlohy vyřešeny dobře?

V sále svítilo 28 žárovek po 60W a 200 W. S potřeba za 1 hodinu činila 2940W elektrické energie. Kolik bylo kterých žárovek?
60W=19 200W=9

Během tří dnů prodala zmrzlinářka všechny nanuky. V pátek prodala 20% svých zásob, v sobotu tři čtvrtiny zbytku a v neděli posledních 130 kusů. Kolik nanuků prodala za poslední 3 dny?
260 nanuků

Tomáš donesl o 20% méňě sběru než Michal, Filip donesl polovinu toho co Tomáš a dohromady donesli 52, 8 kg sběru. Kolik kilogramů sběru donesl každý?
Tomáš 12,4 kg, Michal 15,5 kg, Filip 24,8 kg

Ondra četl knihu. První den přečetl jednu desetinu, druhý den polovinu zbytku, třetí den 200% nového zbytku a čtvrtý den dočetl 72 zbývajících stran. Kolik stránek měla kniha?
Měla 180 stran.
Zahradník dostal za úkol upravit zahradu. Třetinu peněz utratil za cibuloviny, 25% za keře, polovinu zbytku za trvalky a jeho mzda byla 2000Kč. Jaké byly celkové náklady na úpravu zahrady?
Byly 24000Kč.
Jsou slovní úlohy vyřešeny dobře? Pokud ne, napsali by jste zapis, postup výpočtu a výsledek. Ať si to můžu, prosím odůvodnit.

Odpovědi
Quimby

První je správně.

Druhý: V pátek prodala x/5 zásob, v sobotu už měla jen 4×/5 a prodala z nich jen 3/4, timpádem prodala v sobotu jen 3×/5 zásob.
V neděli jí zbyla už jen 1/5 zásob a to bylo 130kusů, takže mě vychází 650 nanuků.

Třetí: x-tomáš y-michal -filip
6×/5=y ; 2z=x ; x+y+z=52.8
zaokrouhleně vychází x=19,5 y=23,5 z=9,8

Čtvrtý: jsem ti odpovídal v jiné otázce, nelze přečíst 200% zbytku

Pátý: x/3 +x/4 za cibuloviny a keře, tím nám zbyde 5×/12, takže polovina z toho je 5×/24 utratil za trvalky.Když to sečtem dostanem 14×/24+5×/24=­19×/24 – celkem padlo za nákupy. Tímpádem těch 2000Kč je 5×/24, takže výsledek je 9600Kč.

Snad to mám správně, kdyby cokoliv napiš mi do zpráv :)

mosoj

Vy nás ale zásobujete pane Karfík........