Rokio

Jsou scientologové nadřazení ostatním lidem?

Podle mě ano, protože scientologové věří, že jsou potomci nesmrtelných bohů.

Nejlepší odpověď
iceT

To, že někdo něčemu věří, neznamená, že je je jinému nadřazený.

Další odpovědi
Drap

Ne, nejsou

elkon

Další „inteligentní“ dotaz. Jak jinak.

annas

Možná si to myslí.

O scientologii se zde již psalo. Jejjím představitelm je herec Tom Cruise. U nás není toto náboženské hnutí registrované, takže proč to řešit.
Členové bojují za pravdu, jak vplývá i z názvu hnutí, , ale záleží na tom, co považují za pravdu. Jde o pravdu subjektivní, tak záleží na tom, kdo na jejich pravdu přistoupí.

Netuším, zda jsou scientologové nadřazeni, prptože je neznám. Možná kvůli tomu, že jiní nechtějí ostatní přiznat jejich pravdu. Chtějí, aby pravda zvítězila a oni neprohráli.

paul1

Nejsou, i když si to oni asi myslí.

Cvrčák

Zajisté.

Roman71

Věřit mohou čemu chtějí..
Otázkou zůstává, jak to, čemu věří, chtějí dokázat v praxi?

Všichni jsme jen lidé z masa a kostí, ať umíme cokoliv. Není jediný důvod si myslet nebo přesvědčovat sám sebe, že to, čemu věřím, mne jakkoliv nadřazuje nad ostatní lidi. Mimochodem, jedno Biblické přísloví říká, že „pýcha předchází pád“.