jirka F

Jsou pro myšlení dobré logické hry nebo strategické hry?

Nebo je dobré obojí.

Nejlepší odpověď
quentos

Ano. (Jediná možná odpověď na takto formulovanou otázku.)

Další odpovědi
elkon

Může se to překrývat.

Kelt

Ano, je to jedna z možností. Dále je to četba, studium cizích jazyků. Prostě vše, co zaměstná mozek a neděláš mechanicky.

Disraeli

Obojí. Strategie ani taktika se bez logiky neobejdou. Všechno, co vyžaduje logiku není strategií, ale na strategii logiku potřebuješ, plánování a vyhodnocování postupů a kroků. Typicky třeba šachy – logická, strategická/tak­tická hra.
Logika, logické uvažování, velmi příbuzné s IQ (není to zcela totéž, ale podstatně IQ stojí právě na logice). Dedukce, uvažování, které musí k něčemu dospět (ke správnému/nej­lepšímu) výsledku/závěru.
Logika je myšlení SKORO samo o sobě. Řekněme „inteligentní“, progresivně a efektivně řešící přemýšlení.

Nutno říct, že „strategické hry“ na internetu pod sebou skrývají jen nějaké válečné a pdobné hry, kde moc logiky (ani přemýšlení) kolikrát vyloženě nepotřebuješ. Kolikrát se jedná o jednoduché serverové hry, kde stavíš město/říši, vojsko, napdáš ostatní,… ale často to má jednoduché základní pravidla a jamile se naučíš, jkak to funguje, už to budeš dělat automaticky a moc logiky ani strategie v tom není.

paul1

Každé procvičení mozku je dobré, hlavně by měl dostávat podněty v nových slovech a v nových slovních spojeních.