Jsem Jan

Jsou nějakým způsobem kontrolovány zásilky mezi zeměmi EU ?

Jak mohou například celníci objevit LSD v dopise, když LSD nezanechává žádnou pachovou stopu a celní správa sama uvádí, že „Zásilky ze zemí Evropské unie nejsou předkládány k celnímu řízení na celní úřad a po roztřídění dopravcem směřují k adresátovi.“

(Tento dotaz je pouze teoretický a nemá nabádat k porušování zákonů ČR)

Odpovědi
Ametyst

Samozřejmě jsou zásilky pod kontrolou. EU má jen navrch vypadat demokraticky a svobodně.

Pepa25

Buďte si jist, že vám celníci neřeknou, kdy, kde, jak často a jak (psi, RTG …) provádějí kontroly. Kontroly ale probíhají, důkaz viz odkaz:

Zdroj: https://www.cel­nisprava.cz/cz/cel­ni-urad-pro-karlovarsky-kraj/tiskove-zpravy/2018/Stran­ky/drogy-v-postovni-zasilce.aspx

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.