Jsou nějaké pasti na kuny/lasičky, aby se nedostaly ke slepicím do navečer ještě nezavřeného kurníku?

Dát tam třeba past na medvěda, tak nejen, že bych tam pak člověk mohl najít slepici, ale třeba by na to pak zapoměl a mohl by mít nohu na kaši. Napadá mě něco na způsob nějakého tunelu s návnadou, kam se slepice nedostane, ale kuny/lasičky se třeba dostanou dovnitř, ale ven už ne? Nemusí je to zabít, aby pak bylo možno je třeba odnést někam daleko pryč.

Vypadá to, že s nimi jsou dost problémy a nejen u slepicviz diskuze:

lasičky a kuny, to je děsnej průser mě vybryli dvacet páru kačenek..mrchy nejlepší je sklopec, ale ony sou chytrý a jen tak se nechytí, musel sem si pořídit psa. jinak bych neměl nic…jinak kradou vejce a kuřata ani nemluvim

Chápu, že lasička může být užitečná, co se týká lovu hlodavců. Ale když mi leze na půdu, ničí tepelnou izolaci, tašky, fólii – tak mým přítelem asi nebude. Poraďte jak se jí zbavit. Mám na půdě zvukový plašič na kuny, ale vypadá to, že jedna lasička zalezla pod izolaci, tam asi zdechla a mě se teď bytem line neuvěřitelný zápach.

Dobry den,chtela bych moc poprosit vsec hny,kteri maji zkusenosti s predatory v kurniku,o radu nebo nazor.Dnes rano jsem chtela vypustit nasi malou kvocnu s 5ti tridennimi kuratky z kotce kralikarny,kde nyni se svou rodinkou prebyva,nez bude moct zase mezi ostatni slepice.Prvni jsem si vsimla vytrzene napajecky z pletiva dvirek.Po napajecce zbyl ve spodni casti pletiva otvor cca 3×4cm.Slepice podivne sedela tak nejak nakrivo a tak jsem pro ni sahla a polilo me horko.Kvocne chybi cela noha,kouka ji z rany jen hlavice kycelniho kloubu.Je hrozne potichu a ja to obrecela pri predstave co asi zkusila.Navic z peti kuratek ji zbylo jedno.Strida se ve me vztek s litosti.Co mohlo urvat napajecku z dveri a pak prolezt takovou dirkou?Napada me lasicka,ale muze mit takovou silu,aby odstrcila drevenou desku,ktera byla o dvirka oprena?A co to mohlo byt,ze jako had prolezlo do kotce,tam ukouslo nohu branici se slepici a jeste sezralo 4kurata.A ta noha z toho kotce zmizela..Zbylo jen par krvavych kousku.Ani moc krve.Je mi to moc lito.Ani nevim,jestli to prezije.Zatim je moc statecna a na svy zbyvajici nozce se snazi stat a starat se o svoje detatko.Omyla jsem ji to a zakapala Betadinem.Poradite mi prosim,co s tim dal?Diky.

Zdroj: http://www.chov­zvirat.cz/dis­kuze/tema/7790-lasicka/

Odpovědi
Kepler

S lasičkama zkušenost nemám, ale s kunami ano. Jsou neuvěřitelně chytré a nějaké pasti na ně neplatí. Jednou se nám usídlily na půdě a dělaly v noci neuvěřitelný bordel. Bydlel jsem v podkroví a vůbec se nedalo spát. Sousedka – černoška chovala nějakého dvoumetrového hada škrtiče. Tak ho tam na tu půdu pustila a navždy byl pokoj. Ovšem na ochranu kurníku by to asi použitelné nebylo.

Drap

Samozřejmě. Existují železa, která jsou juiž zákonem zakázána. Oba dva druhy lze chytit do sklopce. Pokud jsi laik a nevyznáš se, tak šance na úspěch je cca tak asi 1%