Avatar uživatele
Kelt

Jsou nebo mohou být tyto zásahy škodlivé.?

Jsou lidé, kteří chtějí vypadat módně, tak si nechají vyholit rozkrok a podpaží, dávají si piercing na různá místa a přitom je to narušení povrchu kůže na daném místě. Také řetízky, náramky, prsteny a náušnice působí na organismus z vnějšku. Už Jen to, že jsou zde použity kovy, může vznikat galvanický článek dlouhodobé působení na člověka může být škodlivé. Bohužel předvádět se, plavky, šaty, šperky převažuje nad vlastním zdravím. Určitě to nikdo nezkoumal a nedával grandy na tento výzkum, ale zajímá mne váš názor. Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 18 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Vaše úvaha, že nikdo nezkoumal dopady na zdraví samozřejmě není pravda – těch studií je spousta – třeba odkaz. Možných komplikací je celá řada: lokální zanícení, závažnější infekce typu žloutenka nebo tetanus, alergické reakce (hlavně na nikl) atd. Třeba tady (překlad z angličtiny: https://www-healthychildren-org.translate­.goog/English/a­ges-stages/teen/Pa­ges/body-piercings.aspx?_x_tr_sl=­auto&_x_tr_tl=­cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto­=wapp )
Je třeba říct, že nejde z principu o nic zcela nového, naušnice se používají tisíce let …

Zdroj: https://publi­cations.aap.or­g/pediatrics/ar­ticle/140/4/e2­0163494/38062/A­dolescent-and-Young-Adult-Tattooing-Piercing-and?autologin­check=redirec­ted

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
df

Jsou astrologická znamení, kterým nesvědčí například zlato. Těmi jsou Vodnář, Štír, Blíženec a Býk

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Jak které.

Vyholení rozkroku je dobré při sexu. Vyholení podpaží je skvělé pro běžce.

Piercing je nesmysl.

Šperky kladně vzkrášlí vzhled a nemusí se nosit pořád, ale třeba na společenské akce (divadlo, opera, banket atd.).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Já mám také srst z rozkroku a podpaží odstraněnu (jinak jsem chlupatý, jak opice! 😅), ale protože já ani nemám holící Apparat, odstraňuju to tou Maschine, co mám na vousy – takže neholím, ale ono to zkrátí na cca 1 mm. Nic nebezpečného na tom není, folikuly to, oproti holení, nepoškozuje.

Prstýnky mohou být také ze dřeva a kůže – to samé náramky, náhrdelníky, atp.

To, že holení pokožky přináší zdravotní risiko, najdeš v každé učebnici dermatologie. Lidi to nezajímá!

Že je piercing zdravotní risiko, o tom je poučen každý, kdo si ho přijde udělat – u lékaře, u odborníka, který to provádí. Lidi to nezajímá!

Stejně, jako je nezajímá, jak by se měli oblékat podle teploty, aby neohrožovali své zdraví. To zajímá minimum lidí.

Určitě na to nikdo nedá žádné granty: není na co. O všem, co píšeš, je dostatek informací, jenže: většinu lidí to nezajímá!

Nenuť jim to. Je to jejich život, jejich tělo, jejich rozhodnutí, jejich odpovědnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Je pravda, že některé estetické úpravy mohou představovat zdravotní riziko. Bere to ale s sebou celá řada faktorů, například kvalita materiálů, které jsou na tělo umístěny (například šperky), způsob, jakým jsou umístěny (sterilita při piercingu), jakož i to, jak tělo na daný zásah reaguje. Některé osoby mohou mít alergické reakce na určité kovy nebo materiály. Je také důležité dodržovat správnou hygienu, aby nedošlo k infekci.

Co se týče galvanického článku v těle díky kovům – pokud máte na mysli jev, kdy by kovy v těle mohly reagovat s tělními tekutinami a tím vytvářet elektřinu, toto je velmi nepravděpodobné. Galvanický článek vyžaduje dva odlišné kovy a elektrolyt, aby mohl fungovat. V praxi by to znamenalo, že by osoba musela mít v těle dva různé kovy v blízkosti sebe, což je mimo některé specifické medicínské scénáře jako implantáty nepravděpodobné.

Oblékání a šperky jsou součástí naší kultury a každý má právo rozhodnout se, co má na sobě. Pokud jde o zdraví, je důležité používat produkty, které jsou bezpečné, a dodržovat správnou hygienu.

Nicméně k otázce, zda to bylo zkoumáno vědecky – tato oblast byla zkoumána. Například existuje mnoho studií o rizicích spojených s piercingem nebo tetováním. Je důležité se snažit najít spolehlivé zdroje informací a konzultovat jakékoliv obavy s odborníky v oblasti zdraví.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Tonda Káňa

df, jdi už s tou astrologií ty víš kam… Tyhle bláboly tady nikoho nezajímaj, akorát ukazuješ svůj nízkej intelekt.

Avatar uživatele
df

Ok

Avatar uživatele
elkon

No, od Rokia to sedí, ten, který ví o sexu jen to, že existuje. Ale rady by dával.

Nový příspěvek