Avatar uživatele
xiperio

Jsou na trhu nějaké ucpávky uší, které fungují?

Už jsem zde psal.
Mám pěnové, voskové, gumové a vždy to netěsní.
Nevím co použít, aby to těsnilo.
Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 787 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Jestli ti jde o úplné ticho, tak máš smůlu. Účelem běžných akustických tlumičů NENÍ „vyrobit úplné ticho“, ale snížit hladinu akustického tlaku na zdravotně přijatelnou úroveň. Tedy aby v důsledku hluku nedocházelo k poškozování sluchu. I kdyby sis nalil do uší nějaký vosk (tekutý aby dobře utěsnil a dokonale zvuk nevodící), tak zvuk prochází i tkáněmi (včetně kostí), takže VŽDY něco uslyšíš. A to nemluvím o přirozených cestičkách k ušnímu bubínku dutinami (nos, ústa > Eustachova trubice), které jsou přímo napojeny. :)

Ono je to vlastně dokonce tak, že pokud bys vytvořil skutečné fyzikální ticho (prostředí bez zvuku), tak lidský mozek začne šum „vyrábět“. Uslyšíš zpravidla nějaké pískání, které ovšem zpravidla nemá fyzický základ, je pouze generováno mozkem (zkrátka si ho mozek „vymyslí“). Nemluvě o tom, že můžeš slyšet i reálné projevy lidského těla (tep, kručení v břiše) Je to nějaký obranný mechanismus proti smyslové deprivaci nebo co, ale podrobnosti si již nepamatuji. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Žádné kupované ucpávky mi nefungovaly dostatečně. Nejúčinnější mi přijde vata navlhčená vodou. Jsou ale i jiné metody, jak mě inspiroval Ander z Košíc: štárám sa klincom v uchu a zrazu: CICHO!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Disraeli

Koupil jsem si kdysi obyčejné špunty do uší na spaní v drogerii DM. Neslyšíš fakt skoro nic a funguje to líp než nějaké pracovní chrániče sluchu za cca 4 kč.
Balení Mivolis, myslím, že to stálo tak 80 Kč… ve vnitře je několik párů, kolem deseti a samozřejmě se dají použít opakovaně.

Důležité je taky správně je nasadit. Musí se to v rukou uválet na velmi tenkou tyčinku a tu celou až po okraj vložit do ucha a chvíli to držet než se to zase nezvětší… pak teprve to správně těsní.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Údajně nejvyšší utlumení: 🙂
https://www.e­arplugs.cz/pro­ti-hluku/3m-ear-soft-fx/?utm_source=e­hub&utm_medium=af­filiate&utm_cam­paign=563915c14f­ee0&ehub=97dfc399­0d27422e976a3b79f2004e19

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beno

Sluchátka do uší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Viktorie II.

Nech se zavřít do audiometrické komory.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Viktorie II.

Kepler, policajt si šťára v uchu, lup a slyší mono.

Nový příspěvek