Anonym*

Jsou lékaři státní zaměstnanci?

Doplňuji: například lékaři v krajských nemocnicích, nebo i jinde, jen nemyslím soukromé lékaře

Odpovědi
Ametyst

Lékaři mohou pracovat ve státních zařízeních a zároveň jako soukromí lékaři. Je to sorta lidi, u kterých se konflikt zájmů prostě toleruje.

led

Nie všetci.
Tí, ktorí pracujú v súkromnej sfére, bez ohľadu na pracovnú pozíciu a firmu a súčasne nie sú platení zo štátneho fondu, nie sú štátni zamestnanci.

Lekári, ktorí spĺňajú kategóriu, to znamená pracujú „pod obojí“ ako spomína Ametyst, sú aj štátni zamestnanci, aj súkromníci.

da ny

V krajských a okresních nemocnicích ne.
Jen pokud by měl lékař z FN další úvazek (DPČ apod.) v krajské či okresní nemocnici. Někdy 1 den v týdnu, několik hodin v měsíci aj.
Státní zaměstnanci jsou jen ti lékaři a ostatní zdravotnický i nezdravotnický personál zaměstnaný ve státních, tedy fakultních nemocnicích, státních sanatoriích či ústavech.

Rokio

Ne všichni. Můj psychiatr například není státním zaměstnancem, ale je soukromník.

Emefej

Nejsou. Zákon o státní službě č. 234/2014 Sb. v § 5 a 6 přesně definuje státní zaměstnance, lékaři tam nejsou uvedeni.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.