Avatar uživatele
Anonym*

Jsou lékaři státní zaměstnanci?

Jsou lékaři státní zaměstnanci?
Doplňuji: například lékaři v krajských nemocnicích, nebo i jinde, jen nemyslím soukromé lékaře

Zajímavá 0 před 9 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Lékaři mohou pracovat ve státních zařízeních a zároveň jako soukromí lékaři. Je to sorta lidi, u kterých se konflikt zájmů prostě toleruje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nie všetci.
Tí, ktorí pracujú v súkromnej sfére, bez ohľadu na pracovnú pozíciu a firmu a súčasne nie sú platení zo štátneho fondu, nie sú štátni zamestnanci.

Lekári, ktorí spĺňajú kategóriu, to znamená pracujú "pod obojí" ako spomína Ametyst, sú aj štátni zamestnanci, aj súkromníci.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

V krajských a okresních nemocnicích ne.
Jen pokud by měl lékař z FN další úvazek (DPČ apod.) v krajské či okresní nemocnici. Někdy 1 den v týdnu, několik hodin v měsíci aj.
Státní zaměstnanci jsou jen ti lékaři a ostatní zdravotnický i nezdravotnický personál zaměstnaný ve státních, tedy fakultních nemocnicích, státních sanatoriích či ústavech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ne všichni. Můj psychiatr například není státním zaměstnancem, ale je soukromník.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Nejsou. Zákon o státní službě č. 234/2014 Sb. v § 5 a 6 přesně definuje státní zaměstnance, lékaři tam nejsou uvedeni.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony