dust8

Jsou kůrovci šťastní, když zničí les?

Nejlepší odpověď
Rokio

Kůrovci se jako všechna zvířata řídí pudy. Neřekl bych, že si uvědomují, že dělají něco špatnèho a že by z toho ještě měli uspokojení.

Další odpovědi
Kelt

Kůrovci se živí kůrou. To, že zlikvidují stromy a les, je nezajímá. Ty jsi třeba taky šťastný, když zmáčkneš v autě plyn na doraz, auto řve, pneumatiky kvílí, lidé uskakují a nezajímá tě, kolik kyslíku ve vzduchu ubylo a kolik ho musí vyrobit zelené rostliny. A to bys měl být na rozdíl od toho kůrovce myslící bytost. A takto se chová skoro každý, kdo nasedne do auta.

anonym

Vzhledem k tomu, že kůrovci doposud neuspořádali mezi sebou jedinou loterii, po nekonečném štěstí asi neprahnou. Chtějí se prostě jen nažrat 🙂

Bobek 2

Kůrovci jsou spíš evolučně nastaveni na to, že ten les něco vydrží a nezemře jen proto, že si v něm pár broučků pochutnává. Nepočítají se znečištěním ovzduší a neodolnými umělými lesními monokulturami. Pokud jíš cukroví, jsi šťastný z toho, že se ti mísu podaří vyprázdnit, nebo bys byl radši, kdyby byla pořád stejně plná?

Ale z toho, že se dobře nažerou, zřejmě v mezích svých možností šťastní jsou, a dokonce bych od nich žádnou vyšší úroveň intelektuálního štěstí ani neočekával.