MilónzKr

Jsou egyptští bohové smrtelní?

V e. bajích se např. píše, že Sutech zabil svého bratra Usira atd…
V řecké mytologii jsou bohové nesmrtelní, ale třeba v severské (a germánské) jsou smrtelní.

Nejlepší odpověď
Kepler

Těžko říct, zatím ani jediný bůh na celičkém světě nám o tom nikdy neporeferoval. Dovolím si parafrázovat výrok Alberta Einsteina: lidská blbost, představivost a vesmír jsou nekonečné. Ale s tím vesmírem si nejsem zcela jist.

Další odpovědi
Roman71

Báje, pověsti a mýty.. tam pracuje lidská představivost na plné obrátky.
Jediný Bůh, který dokázal svou pravost, věčnost, neomezenou moc, slávu a Božství je Bůh Abrahamův, Izákův a Jákobův.

aliendrone

No vidíš – sám si odpovíš na položenou otázku – tomu říkám záběr! ;) :D

BTW – že by bůžek Abrahámův a těch dalších nějak prokázal (cokoliv) je pro mne novinka. Zato jeho vyznavači (je fuk z kterého religiogangu) toho zpunktovali, až se z toho jednomu chce bleet. :(

Je ale fakt, že na některé (nejen) egyptské bohyně bych byl zvědavý. Uznejte sami, že zklamání je málo pravděpodobné, když jde o bohyně, no ne? ;) :D :D

Gestas

Roman71 to napsal přesně.

Roman71

to alendrone:
Co se tady roky děje ve jménu takzvaně „křesťanského“ náboženství je smutné, ale za to pravý Bůh nenese žádnou zodpovědnost. Lidé, kteří si zvolili svou vlastní cestu – cestu nezávislosti, vlastní zákony a pravidla, potom sklízejí ovoce svého jednání a ptají se: „..pane bože za co?“.

Smutné je, že ti, kdo tvrdí, že slouží Bohu, svým jednáním dokazují pravý opak. To potom na Boha vrhá špatné světlo a neoprávněná obvinění. Nedivím se potom tomu, že lidé všeobecně o náboženství nejeví zájem. Všechno, co se třpytí totiž není zlaté. Pokud nejdou slova ruku v ruce se skutky, je to falešné.