annas

Jsou dopravní pravidla až novodobou záležitosti?

Existovala nějaká pravidla už v minulosti?

Nejlepší odpověď
vagra

Dopravní pravidla nejsou novodobou záležitostí.Už ve 2. tisíciletí př. n. l. existovala v Babylonu pravidla pro jízdu s vozy.
Také Římané museli při množství svých cest dopravu určitým způsobem korigovat, a tak například v Římě, kde byly úzké silnice, byla nákladní doprava omezena zákonem. S výjimkou stavebního materiálu sem měla těžká vozidla po dobu prvních deseti hodin po úsvitu zákaz vjezdu.
První pokusem o sjednocení všech dopravních pravidel byl až francouzský zákon z roku 1851, v němž byla poprvé zavedena povinnost nechávat levou stranu vozovky volnou. Tento zákon se stal nosným prvkem dnešního systému dopravních pravidel.

Zdroj: V.E.+různé zdroje

Další odpovědi
cukrar

kdysi jsem hledal staré předpisy, našel jsem je
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pra­vidla_silni%C4%8Dn%C3­%ADho_provozu
z jaké minulosti potřebujete dopravní pravidla?