AdamkooTV

Jsem v prvním pololetí 8. třídy a vychází mi 3,7 z matiky. Co mám dělat?

Zdravím, do konce pololetí zbývá cca 14 dní a mně vychází na vysvědčení 3,7 z matematiky. Jsem v 8. třídě a je 1. pololetí. Vždycky jsem byl pilný žák. Do 6. třídy jsem měl vždy 1 z matiky. V 7. třídě dorazila nějaká nová učitelka, u které jsem dostal 3 z matiky!!! A tento rok mi dokonce vychází 4!!! Nevím co mám dělat. Chtěl jsem se zeptat jestli se v 8. třídě počítá první pololetí na střední školy. Protože jestli ano a já to nezvládnu opravit, tak skončím někde na učňáku a budu vyvrhel rodiny…

Nejlepší odpověď
Edison

Bylo by dobré zvážit, jestli náhodou předchozí učitelka nebyla spíše laxní a nová konečně přiměřeně náročnější. To nevím, je to tak dost často bývá. Ale co dělat… Ty sám víš, co máš za problém. Tak se na něj zaměřit a učit se. Myslím, že Ti to jde.

Další odpovědi
elkon

Učební obor není nic sprostého. Dokonce jsou i prestižní obory. A po vyučení si můžeš pak tu školu dodělat a budeš mít rozšířené vzdělání, což není na škodu.

orwell

Já bych nejdřív zašel za tou učitelkou a probral to s ní. Pokud nejste spolu „na kordy“, mohla by ti dát ještě šanci. Ono to není jenom o píli, taky musíš něco umět. Lze též požádat ŘŠ o komisionální přezkoušení, ale chce to odvahu, znalosti a hlavně potřebnou dávku sebevědomí (věřit si). Jinak si myslím, že vyvrhelem se člověk nestane kvůli nějaké horší známce ve škole, pokud se nejedná o chování 🙂
Někdy se tohle prostě stává a po změně vyučujícího (event. školy) může být rozdíl v klasifikaci klidně i 2 stupně jen to hvízdne.

led

Stále nie je problém sa učiť a zlepšiť prospech a nie všetko zvaľovať na učiteľku. Do 6. triedy bola u vás matematika hrou. To je prirodzené, pretože ste potrebovali základy základov tak ako pri češtine ste najprv písali samostatné písmená, potom slová, vety a teraz už celé slohové práce. Dnes preberáte prachobyčajné základy matematiky,(to sú tie slová, vety a slohové práce) aby ste dokázali nájsť „svoje ťažisko na zemi“ a už nariekaš. Skutočná matematika prichádza až neskôr. ako výjsť z výplaty, ak náklady sa zvyšujú rýchlejšie než príjem, ktoré položky je treba znížiť, prípadne zrušiť, ak sa má zachovať rovnováha výdajov s príjmom.
„Učňák“ je chápaný ako vyhadzov len pre tých, ktorí si myslia, že sú výnimoční nadľudia stvorení k životu bez starostí, bez povinností ale chcú mať všetkého viac a viac bez práce, pre lemplov.
Kto sa chce učiť, učí sa pre seba.

ahold

Učit se, učit se, učit se. Co mi to jen připomíná? 😁

Dochy

Nepíšeš proč ses zhoršil. Nad tím bych se asi zamyslel nejdřív. „Přišla nová učitelka“ není důvod pro zhoršení.

TechLili

Promluvit s učitelkou, a pokud nestíháš, zařídit si doučování… a neboj, s jednou 4 se můžeš dostat na střední. Sice s tím nemám vlastní zkušenost, ale u nás se na chemickou průmyslovku dostali lidi s hrůzosrašnýma známkama ze základky na odvolání a zatím to zvládají.