vojtos

Jsem stále studentem?

Zdravím,
nedávno jsem úspěšně dokončil Ing. studium na jedné škole a jsem přijat na bakalářské studium na jiné škole. Chtěl bych se zeptat, zdali někdo nevíte, jestli budu v mezidobí (červen-září) považován za studenta či budu muset na úřad práce či jiné.
Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Drap

Pokud ti neni 26 let, a vše proběhlo řádně, neni důvod, proč tě zbavovat statusu studenta. Stále se připravuješ na své budoucí povolání.

da ny

Mohu vyslovit jen svou „domněnku“. 😉
Dnem vykonání státní zkoušky jste přestal být studentem.
Studentem Bc. budete, až po úspěšném zápisu ke studiu. Do 26 let.
Přesné informace získáte na krajském školním úřadě.

Netuším, zda je tam shoda, podobná jako při přechodu ze SŠ na VŠ (předpokládám, že ne).
Na magisterské studium je navazující studium doktorandské.
Dcera během druhého bakalářského studia přešla z denního na kombinované studium. Rok a půj studovala denní Bc. souběžně. (prezenčně). Požádala o snížený, tedy symbolický poplatek za bakalářské studium (časově omezeno, na státních školách).
Ing na ČVUT na studiu kombinovaném. Od 23 let chodila do práce, živila se sama. Do 26 let měla status studenta (daňovou slevu). Jeden z rodičů, celý čas, do 26 let také..
Nyní budou/jsou patrně změny (Fialova vláda).