Rokio

Jsem společensky významnější já, nebo můj kolega Miloš? Kdo má koho první pozdravit?

Jsem služebně starší než dělník Miloš. Mám maturitu a on má pouze základku. Jsem Čech a on je Slovák.

Miloš je zase o více než půl generace starší.

Když se s ním potkám, mám pozdravit první, nebo počkat až mě pozdraví on a poté mu na pozdrav odpovědět?

Odpovědi
Drap

Zdravíš první.

cappuccino

Je preci jedno, jestli je nekdo Cech, Slovak nebo Hotentot!!
Taky pri setkani nikdo nesleduje vzdelani toho druheho. I ten bez maturity muze byt chytrejsi nez jiny s maturitou! Myslis, ze tohle nekdo krome tebe resi?
Vzdycky zdravi mladsi! A kdyz pozdravi starsi, tak se taky nic nestane!
Ty se tady s tou tvoji maturitou tak casto ohanis, jako by to byl kdovijaky uspech.
Coz teprv lidi, co maji statnice nebo VS, ci doktorsky titul!!
Jenze vetsinou je to tak, ze cim vyssi titul, tim skromnejsi jeho nositel!

barBaruška

není Miloš navíc ještě žena? 🙂
První zdraví mladší staršího, muž ženu, podřízený nadřízeného. Tvoje maturita nehraje žádnou roli.

Rokio

Baruška: Miloš je muž.