Festerr

Jsem přijatý na státní obchodku, ale jsem špatný v matice. Je obchodka vážně moc těžká?

Byl jsem přijat na obchodku, jelikož mi to bylo doporučené od psycholožky, a bojím se, že to nedám. Je obchodka vážně moc těžká, nebo ne? Fakt se bojím, že propadnu.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Každý průměrný (i podprůměrný) jedinec zvládne střední s maturitou a to včetně OA, KDYŽ se bude alespoň trochu snažit a učit. Taky propadnutí, to není žádná katastrofa, tragédie atd a taky navíc „nutnost“ mít maturitu nebo jen školu, to ve skutečnosti není žádná nutnost ani extra důležitá věc. Moc na tom ve skutečnosti nesejde. Tak se proboha zbytečně nestresuj. Zcela zbytečné obavy.
Není tam nic extra složitého. Škola i obor jako jiný (jsou i těžší a ani ty nejsou pro většinu lidí nic nemožného).
Když se budeš bát, že propadneš (obzvlášť takhle dopředu), tak pravděpodobně propadneš = sám si to přivoláš.

Další odpovědi
Alesh

Tak propadneš, no a co… na to se neumírá. Nebudeš první, ani poslední, komu se to stalo. Takže i kdyby se to stalo, tak se svět určitě nezboří. A jinak ta pravděpodobnost je 1) velmi malá, že by ses do takové situace dostal a 2) pokud máš aspoň trochu mozek v hlavě, a nejsi total trotl, tak to do té situace nenecháš zajít, tj. budeš v průběhu pololetí řešit známky a pokud to nepůjde, jak má, tak se budeš učit, případně doučovat apod. Pak nemůžeš mít problém.

Filip84

Tak se boj a užívej! Co Ti na to tak má asi kdo říct?

Žiješ teď a tady. Jsi na té škole? Nejsi. Až na té škole budeš, tak se soustřeď na to učivo, nečum spolužačkám po kozách, nepřemýšlej nad tím, co kde lítá, dělej, co Tě živí. Pokud se budeš soustředit na 100%, ptát se na to, čemu nerozumíš, připravovat se, propadnout prostě nemůžeš. A pokud i přes to propadneš, tak ale se sebou můžeš být spokojený: zkusil jsi to, prostě na to nemáš – každý na něco nemá, to je normální, no tak půjdeš do jiné školy. Bože! Svět se nezhroutí a nebudeš první, ani poslední, co studoval o rok déle.

Nebo se v tom hnípej, matlej, rozmazávej něco, co není. A pak to na 100% nedáš, to je jednoduché. To tam ani nechoď, řekni rodičům: jsem blbec, furt se v něčem hnípám, už jsem si to v té palici naprogramoval, že na to nemám, a že to nedám, no a když jsem si to tak naprogramoval, tak je to subjektivní pravda, a já to nedám.

V tom případě jdi, zrovna, raději makat do marketu, nebo co já vím kde, a bude to užitečnější.

elkon

Co je to za nesmysl. Nemůže tě někdo doporučovat, abys dělal něco, na co nemáš. Snad máš svoji hlavu.

dubraro

Obchodní akademie patří mezi „lehčí“ školy, například v porovnání s gymnasiem nebo technickou průmyslovkou. Když jsi udělal přijímačky, je slušná pravděpodobnost, že školu zvládneš. Rovněž uplatnění po škole by neměl být problém, účetních a ekonomů je stále nedostatek. No a v neposlední řadě studium v dívčím kolektivu má také svůj půvab 🙂