Katrisek

Jsem 25-l.zenaty muž a chci dat vypoved z hodiny na hodinu,ale zamestnavatel me nechce hned pustit až po 2 měsicich.

Musim zůstat když mam smlouvu na neurcito, očekávam rodinu žena porodí v červnu a chci do lépe placené práce?

Nejlepší odpověď
Deli

Pokud Vás zaměstnavatel nechce pustit, nedá se nic dělat, musíte dodržet 2 měs.výp.lhůtu. Také zaměstnavatel Vás nemůže propustit z hodiny na hodinu jen proto, že se mu už nelíbíte. Také má 2 měs.výp.lh.
Pouze pokud jeden z vás hrubě poruší pracovní smlouvu (např. pokud vy uděláte nějakou velkou chybu – pozor, abyste chybu také nemusel uhradit! nebo pokud zaměstnavatel nevyplácí mzdu…) může ta druhá strana dát výpověď „na hodinu“.
Přesně stejný problém nyní řeší můj manžel, jde za lepším, ale včera podal výpověď, v nové práci už na něj čekají, ale musí dodržet 2 měs.výp.lhůtu, pokud se zaměstnavatel neuráčí pustit ho dříve po dohodě.
Jinak držím palečky ohledně rodiny i práce 🙂

Další odpovědi
janesis

No tak to je docela častý problém :( To vám nezbývá než ty 2 měsíce počkat když vám to nechce dát dohodou, nebo potom odejít s 55 jestli by vás nový zaměstnavatel tak moc chtěl.. ale ta zůstane myslím 5–6 let v papírech..

led

Kvalifikované dôvody na okamžitú výpoveď sú uvedené v zákonníku práce
http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/zneni-vynatky-definice/7089-okamzita-vypoved-ze-strany-zamestnavatele-zamestnance-duvody-informace.html