jizda bez r.p.

pred 4.rokama jsem dostal zakaz rizeni na 2.roky za jizdu bez r.p.to jsem porusi a dostal navyseni zakazu rizeni,to jsem taky porusil a pred tydnem jsem dostal trest opet zakaz rizeni ale uhrnem na 2.roky zakaz plus podminka.skrati se me aspon neco z tech trestu,nebo me to padne uplne?dekuji

Odpovědi
standaQ

Protože jste se svým jednáním dopustil kromě jiného i trestného činu „řízení vozidla bez řidičáku“ (§ 180d), který však již od 1.1.2010 není trestným činem, musí být váš souhrnný trest překvalifikován.

Nově je „řízení bez řidičáku“ už jen přestupek, za který v přestupkovém řízení hrozí samozřejmě finanční pokuta, ale zřejmě i zákaz řízení. No a protože zákaz řízení vám zůstává i za nezrušený trestný čin „maření výkonu“, tak na délce zákazu řízení se nejspíš nic nezmění.