Evo

Jízda bez řidičského průkazu

Dobrý den,byl sem poprvé chycen policií čr a nevlastním řidičák.Viděl sem jak se za mnou policie rozjela ja stihl auto zaparkovat a vylezt ven.Oni mě mezitím dojely.Auto sem samozřejmě řídil a čeká me správní řízení.Vím jak velké jsou postihy proto se chci zeptat když řeknu na správním řízení že jsem auto nikdy neřídil pouze sem u něj něco dělal(třeba)…Je to možné to takhle udělat?Protože fotku že jsem auto řídil nemají je to tvrzení proti tvrzení,jde s tím takhle vyčůrat nebo ne?Mnohokrát děkuji za radu.Budu vděčný za každý nápad.

Nejlepší odpověď
Deli

Tak za prvé – jestli chceš být dospělý, nauč se přijímat zodpovědnost za své činy. Pokud jsi udělal přestupek, jako že ano, tak tam prostě jdi a řekni: Ano, řídil jsem vozidlo, ač jsem neměl ŘP, mrzí mne to.
Za druhé – rozhodně bych se nepokoušela mlžit a kecat, protože jestli se za Tebou rozjeli, tak Tě řídit vozidlo VIDĚLI. Bývají v autě dva, oba to dosvědčí. Navíc – není pro policii problém projít si záznamy kamer, kolem kterých jsi mohl na své cestě projet. Za další – policie mívá ve služebním kameru, zásahy si natáčí, takže je dost pravděpodobné, že Tvou jízdu, zastavení a vystoupení mají na záznamu. A tak si lží vlastně dost přihoršíš.

Loni na podzim jsem projela na červenou. Na fotkách bylo auto, jak projelo, ale do kabiny vidět nebylo. Mohla jsem s klidem tvrdit, že nevím, kdo vůz řídil. Policistovi jsem ale řekla: Ano, vozidlo jsem řídila. Je to moje dodávka, kterou mám pouhých 14 dní, vzadu mi brečelo dítě, spěchala jsem pro tchyni a ještě jsem těhotná, tudíž trochu roztržitá. Tu červenou jsem přehlídla. Musel mi dát 5 bodů, ale k nim mi dal jen pokutu 500. Byl to můj první přestupek za 15 let, co mám řidičák, a postavila jsem se k němu čelem.
Udělej to taky. A pak si ten řidičák udělej. Na silnici je plno aut, v nichž jezdí lidi, děti… řidičák není zbytečný, auto může být velmi nebezpečná hračka.
Hlavu vzhůru, chybuje každý, ale chovej se tak, aby ses mohl podívat do zrcadla, sám sobě do očí, a vědět, že nejsi lhář.

Další odpovědi
Reuef

A ses si jisty ze nemaji fotku ? Nemivaji nahodou policejni auta na palubovce kameru?

jirkajirka

Jseš pěkně vyčuranej. Přestupky dělat to ano. Nést pak za ně odpovědnost tak to ne.Dobře víš že bez řidičáku na silnici nemáš co dělat.

pusinka50

Za poslední roky obludně vzrostl počet nehod, kdy auto řídil mladý nevyježděný řidič či řidička a za volantem si hráli na profesionální řidiče – ale zabijáky. Protože nejhorší je na tom věc, že při jejich nehodách umírají úplně nevinní lidé a děti. Takovouhle věcí, že nemáš ještě řidičák a řídíš, se tu vůbec nechlub a přijmi zodpovědnost za svůj čin a jestli to uděláš ještě jednou, přeji ti, aby tě znovu chytili a napařili ti trest natvrdo.

anonym

To můžeš být rád, že tady máme ještě mírné zákony.Dcera bydlí v Austrálii a tam když někoho chytí bez řidičáku, zabaví auto a dostaneš ho zpět pod tučnou pokutou (kolikrát je vyšší než cena auta).

I_hate

A další tvé „štěstí“ je, že (v ČR) jízda bez řidičského oprávnění již n e n í trestným činem (od 1.1. 2010). Jedná se pouze o přestupek.
Doplňuji:
http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/novy-trestni-zakonik-%E2%80%93-ruseni-a-kraceni-trestu