michalds

Jiskra je zvídavá. Jiskra chce být pionýrem. Ano?

Nejlepší odpověď
led

Světluška vždycky mluví pravdu. Světluška je poslušná. Světluška pomáhá jiným. Světluška je statečná a veselá. Světluška chce být vlčetěm
Vlče se poddá vždy starému vlku. Vlče se nikdy nepoddá samo sobě. Slibuji, že se budu snažit být dobrým synem své vlasti a poslušným vlčetem své smečky,
že každý den vykonám dobrý skutek. Vlče chce se státi skautem
Slib skautů a skautek:
Slibuji na svou čest, jak dovedu nejlépe:
Sloužit nejvyšší pravdě a lásce věrně v každé době, plnit povinnosti vlastní a zachovávat zákony skautské, duší i tělem být připraven(a) pomáhat vlasti a bližním.
A co pionýři?
Zákony mladších pionýrů: Mám rád svůj domov. Jsem zvídavý. Mluvím pravdu. Nebojím se. Jsem dobrým kamarádem.
Zákony starších pionýrů: Pionýr miluje svou vlast a dokazuje to činy. Je dobrým kamarádem a umí se podřídit rozhodnutí kolektivu. Pomáhá mladším a slabším a chrání ty, kterým se ubližuje. Je slušný ke starší m a váží si jich. Je čestný, co slíbí, to splní. Váží si práce své i jiných a chrání společný majetek. Je odvážný a vytrvalý, je spravedlivý a bojuje za pravdu. Poznává a chrání přírodu. Je přítelem dětí na celém světě. Chrání čest svého oddílu a organizace.

K budování a obraně socialistické vlasti buď připraven!
Vždy připraven!

zdroje
http://www.skautky-sl.wz.cz/ucslib.htm
https://www.pi­onyr.cz/o-pionyru/histo­rie/stanovy68/

Další odpovědi
Kepler

Mně nevzali ani mezi jiskřičky, tím méně do pionýra, nedejbože mezi svazáky. Asi jsem byl vyjímečně blbý. Nebo už tehdy nebezpečný, nevím. Každopádně taťka měl ze mně radost…:-))

Arne1

Ano !

zjentek

Musíš si zvolit sám, zda chceš být pijonýrem, na to není tak snadná odpověď..

aliendrone

LOL! To je tak dáááááávno, že si to už pamatuji pouze mlhavě. V paměti (jakožto dronovi ;) :D) mi ovšem utkvěl jeden inzerát:

Vyměním ojetého Pionýra za neojetou pionýrku. Zn. „Ojedu sám!“ ;) :D :D

autacek

Zajímavé, že dnes je to v bledě modrém, pokud sliby porovnáte.

led

autacek, preto som ich sem vložila 🙂

EKSOT123

Bravo Kepler! Pochvala nebyla zlomyslně za blbost, ale normálně. To já jsem sice na přání rodičů nebyl Jiskra ani Pionýr, ale bohužel, ke své hanbě jsem se dostal mezi svazáky.
Když ale čtu ten pionýrský slib od Led, tak si říkám, kdyby ho všichni pionýři zodpovědně plnili, tak by komunisti dávno padli.

led

Nemôžem za to, že mnohí nedodržali svoje prísahy

independent

Zjentek, není to tak snadné, nikdo se nikoho neptal jestli chce, prostě tam vstoupili všichni, mně tam vtoupili oni, cituji soudružku „Zůstaň po vyučování chvíli na schůzce a uvidíš jestli se ti bude líbit“ no a byl jsem vstoupený