Avatar uživatele
bauerlukin

Jídla která vas nejvíce zasyti?

Dobrý den zajímalo by mě, která jídla vas nejvíc zasytí. Nemám na mysli třeba šest knedlíků, ale zdravá jídla. Třeba jsem zkoušel nějaké sojové kousky ale nějak zvlášť me to výživné nepripadalo.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Ametyst před 1605 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Ovesná kaše, nejraději s borůvkami. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Halušky. Luštěniny. Brambory s kefírem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Gus_Fring

Zdravé neznamená dietní. Sója je dietní, ale ne zdravá.
Takže něco s velkým obsahem proteinů. K snídani mám nejradši proteinovou ovesnou kaši, jinak k obědu bude nejlepší kuřecí maso. Mimochodem, po ideálním množství proteinů nemá člověk ani moc chuť na sladké.

Upravil/a: Gus_Fring

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Krupicová kaše s medem politá máslem, nebo velký puding.

Ale pravidelně jím nesolené arašídy po nich jsem plná až až.
Zajímavý je, že se po nich prej hubne.

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pořádný kus bůčku, nebo uzeného, v případě cestování třeba čokoláda, nebo hroznový cukr. Běžně nemám potřebu se co nejvíce zasytit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Půl kila cizrnové kaše, zapít litrem vlažného kefíru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tohle, je to designované podle doporučení EFSA je to přeplněné bílkovinou, nechybí tuková složka na kterou se váží vitamíny, vlákniny a sacharidů je tam také doporučené denní množství https://www.sa­turo.com/produc­t/powder/

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Třeba ovesné vločky, ovesná kaše, chleba se sádlem, chleba s paštikou, chleba se slaninou. Jiné jídlo si třeba beru do vlaku, jiné pro případ, že budu něco dělat, jiné pro práci na počítači a podobně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Chceš být sytý? Přece být sytý není smyslem života. Proč tak tedy chtít? S ohledem na zdroje potravy a jejich množství bude normální být spíše hladový. Otázku jsem tedy nepochopil. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Jím minimálně po 3 hodinách. Nejde mi ani tak o sytivost pokrnu. Potřebuji energeticjy/ka­loricky vydatnou stravu.
Dobře (i mne) sytí hutné polévky (hlavně v zimě). Bramboračka, gulášová, zeleninové, kdo může i luštěninové s bramborami.
https://www.re­ceptnajidlo.cz/ji­dlo/jednim-ze-zimnich-poteseni-je-horka-a-husta-polevka

Soju každý nesnese (projímá)… Přikláním se k názoru, že soja V „západním“ zpracování není pro Středoevropana žádné terno (nic zdravého), doporučuje se pouze konzumace fermentovaných výrobků (tempeh, miso). Zvláštní kapitolou je otázka pití sojového mléka (!). V UK se již nepodává malým dětem (rizika poškození).

Kromě některých zde uvedených tipů, obecně jsou sytivé pokrmy z těstovin.
Obilninové kaše s ovocem a medem též dobře zasytí (pokud nemusíte DIA). Pozor však, pokud hledíte i na zdraví. Chybu dělají ti, kteří pravidelně, několikrát týdně (i denně) konzumují ovesnou kaši vařenou v mléce (odvápňuje, krade Ca z kostních zásob).

„Chlad = hlad“:
https://www.gou­rmetacademy.cz/blog/163-proc-v-zime-milujeme-syta-jidla/
https://kuchy­nelidlu.cz/blog/leh­ke-a-syte-zaroven-

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Gus_Fring: to co si napsal máš nějak podloženo „Sója je dietní, ale ne zdravá.
Takže něco s velkým obsahem proteinů“ ? nebo je to jen neurčitý dojem ? Protože soja je zrovna bohatý zdroj bílkovin (tj. proteinů). V soji je až 35 % proteinů.Navíc mají tyto proteiny vhodné aminokyselinové složení s vysokým podílem esenciálních aminokyselin …

před 1604 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Na trhu potravinových doplňků se běžně vyskytuje tzv. izolát sojového proteinu, což je vyextrahovaný protein ze soji, který si můžete snadno přidávat do potravin které jsou na protein chudé.

před 1604 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek