iceT

Jestlipak víte,kdo to byl „šmejdíř“ a čím se živil?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Drobný obchodník s levnými kovovými šperky, knoflíky a sponami.

Další odpovědi
Miroslavst

šmejdíř obchodoval tak nějak se vším. s drobnostmi.
Řekl bych, že furt někde šmejdil a to co našel prodal.

panenka

Nejsem si jistá ale řekla bych že se jedná o nějakého podvodníka
Doplňuji:
Já tomu zase dala gol 🙂našla jsem a musím souhlasit s dědou že šmejdíř je -obchodník s drobnými měděnými a mosaznými předměty – knoflíky, přezkami, pásky, lacinými šperky a titěrnostmi.

http://brtpic­hlavec.sweb.cz/ves/re­mesla/remesla­.htm