Anulka

Jedno sloveso v každém řádku , které je jiného vidu než ostatní?

  1. prodat,zaprodat,vy­prodat,prodávat,od­prodat

b)říkat , zaříkat, naříkat, vyříkat, neříkat

  1. nosit, vynosit, unosit,obnosit, donosit,odnosit
  2. obíhat, dobíhat, vybíhat,sbíhat, zaběhat
  3. sedět, posedět. odsedět, přesedět

Doplňuji:
prooosim pomocte..:DD

Nejlepší odpověď
Zibner

a-prodávat
b-vyříkat
c-nosit
d-zaběhat
e-sedět

Další odpovědi
MacChill

nebudu tady za někoho dělat domácí úkoly ale napovím: u prvního řádku je to předposlední sloveso…

Příště dávej ve škole pozor

annas

Zkuste si sama vyzkoušet podle uvedeného vzoru.
Jen připomenu definici.

Slovesa dokonavá vyjadřují tvary přítomného času čas budoucí, děj je ukončený nebo jinak ohraničený.
Slovesa nedokonavá tvo složený budoucí čas – pomocí dvou sloves, tj. určitého slovesného tvaru a budoucího času slovesa být – děj probíhá, není ohraničený.

nosit x odnosit – nosím (stále budu nosit x odnosím třeba dnes, zítra, pozítři).

Vyzkoušejte si slovesa podle tohoto návodu.

Př- já prodávám x or

www

Viz učebnici, nebo se zeptej učitele ČJ.
Toto není stránka na řešení DÚ líných ap. žáků.

annas

Zkuste si sama vyzkoušet podle uvedeného vzoru.
Jen připomenu definici.

Slovesa dokonavá vyjadřují tvary přítomného času čas budoucí, děj je ukončený nebo jinak ohraničený.
Slovesa nedokonavá tvo složený budoucí čas – pomocí dvou sloves, tj. určitého slovesného tvaru a budoucího času slovesa být – děj probíhá, není ohraničený.

nosit x odnosit – nosím (stále budu nosit x odnosím třeba dnes, zítra, pozítři).