Rokio

Jedná se v tomto případě o pomalé přejití přechodu pro chodce?

Když dlouho stojím před zebrou, abych měl stoprocentní jistotu, že mi řidič dává přednost a pak ho přeběhnu pomalým během, jedná se o pomalý přesun přes přechod?

Když jdu například s otcem, tak táta moc dlouho nestojí před zebrou a v minulosti se nezastavil před zebrou ani na zlomek sekundy, tak byl dříve na druhé straně silnice, ale já jsem přes přechod přešel rychleji, protože se to začíná počítat až od vstupu na zebru.

Byl rychlejší otec, nebo já? Kdo přešel zebru rychleji?

Odpovědi
led

Pomalý beh, nech je akokoľvek pomalý, nie je pomalá chôdza (chůze). Lepšie je prejsť cez cestu krokom (ak svieti zelený pešiak) a bezpečne, než prebehnúť s prípadným pádom.

malá poznámka:
Skús si stopnúť, keď je auto 50m (pri maximálnej povolenej rýchlosti v obci) od prechodu, za aký čas príde na zebru prechodu. Tých pár sekund úspory pri behu, nemusí nahradiť stratené zdravie nielen svoje, ale aj ľudí v aute. Uvedom si, že vtedy vlastne rozhoduješ aj o nich, nielen o sebe!