Ofo98

Jedná se o eternit, nebo IPA asfaltové pásky (viz foto níže)?

Zdravím,

Chtěl bych se zeptat, zda je tento materiál z eternitu, nebo se jedná pouze o Ipa asfaltové pásky. Máme to na starém kurníku a na tom je položena plechová střecha. Jedná se o to černé co je pod plechovou střechou v obrázku. Dle mě to vypadá spíš na tu IPU ale nejsem odborník. Díky

Ještě doplňující obrázek:
https://ctrlv­.cz/jP50

Odpovědi
Drap

Ani jedno, ani druhé. Je to obyčejná asfaltová lepenka, takzvaný térpapír.

elkon

Podle toho druhého obrázku to vypadá na pískovanou lepenku.