Alesh

Je známá struktura důvodů nadúmrtí v ČR za cca poslední rok?

Jasný, řádí nám tu ten Covid, ale… zaznamenal jsem (v médiích) řadu úmrtí, která nastala v důsledky omezení spojených s Covidem (odložené zákroky), strachem lidí jít na vyšetření (https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/clanek/zpe­vak-spiritual-kvintet-zemrel-na-zanet-zubu-bal-se-jit-k-lekari-40320831), psychické problémy, viz https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/nema­ji-chut-zit-a-vzdavaji-to-cesko-ma-vazny-problem-s-izolovanymi-seniory-40353572, sebevraždy. Nemůžou být v konečném důsledku ta opatření větším zabijákem než ta nemoc?

Odpovědi
Drap

Myslím, že je to zcela mylná představa. Počet úmrtí oproti minulému roku vzrost více jak o 50%. Každý den se uvádějí počty úmrtí v souvislosti s covidem. Poslední dobou je každý den 200 a více mrtvých. Myslím, že ty počty jsou dostatečně alarmující. Přesná statistika nebude a nelze ji vytvořit. Pokud někdo spáchá sebevraždu, může to být v důsledku strachu z covidu, stejně tak příčinou mohlo být to, že mu zahýbá manželka, že má dluhy nebo sto dalších důvodů. To nelze zjistit ani dohledat. Samozřejmě že lidé umírají z různých příčin. Opatření ale samozřejmě nemohou být největším zabijákem, jak se domníváš.

Ametyst

Myslím si, že opatření mohou být příčinou zvýšeného počtu úmrtí. Když se odkládá např. operace srdce, jak to asi může dopadnout? Dále počet sebevražd roste. Co mohou ztratit lidé, kteří přišli o všechno, a dluhy se vrší, ale vláda jim zakázala pracovat…Zavírat zdravé lidi je šílené.

Pepa25

Podrobná statistika důvodů úmrtí ještě není. Ale stačí porovnat dva údaje: rozdíl proti dlouhodobému průměru (= celková nadúmrtí) a údaje o úmrtích s COVIDem podle statistiky MZDr.
Hezký graf má DeníkN v odkazu, pokud nemáte předplatné, tak aspoň číselně po měsících (9/2020 – 1/2021), údaje jsou nadúmrtí – COVID – podíl COVIDu:
784 – 184 – 23%
3319 – 1834 – 55%
8666 – 5982 – 69%
3963 – 2958 – 75%
6524 – 5306 – 81%
Myslím, že je zřejmé, že čím více lidí umírá, tím větší je podíl COVDI pozitivních mezi nimi …

Zdroj: https://denik­n.cz/579988/m­ozna-jsme-za-dalsim-vrcholem-epidemie-mozna-jeste-ne-mrtvych-zatim-pribyva-stale-rychleji/?ref=tit

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.