Avatar uživatele
12kolemjdouc

Je zivot po 21 ztrata casu?

Uz to mam vse za sebou. Dokazal jsem si co jsem potreboval. Zkusil jsem hodne veci. Poznal svet. Naucil 5 jazyky. Je jeste neco pro co stoji za to zit? Neni 80 let moc dlouha doba pro zivot? Co chcete delat tech zbylych 50 let Nemyslite si, ze max 30 let je idealni vek pro cloveka, kdy by mel umrit?

Zajímavá 0 před 1008 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

Píšeš nesmysly. Každý věk má svoje výhody, ale i stinné stránky. Po třicítce už máš větší děti, takže už jsou docela samostatné a máš i rozvinutou kariéru.

Existuje nekonečně mnoho cílů, které si můžeš stanovit. Pokud si nevíš rady, zeptej se přítele nebo psychologa.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

No mně je 81+ a nemyslím si to. A dá se žít nejen pro něco, ale také „pro někoho“. Zkuste to, je to moc hezké, ale ten protějšek musí být někdo, pro koho se oplatí žít. Mnoho zdaru.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Justin1

Kariéru už jsi taky vybudoval, rodinu založil, děti vychoval?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Hloupé žvásty. Na to nelze nic jiného říci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Naucil 5 jazyky. ,,,teď zkus se ještě naučit češtinu. Třeba tě to uspokojí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Málo!! Správný chlap má zasadit strom, postavit dům a zplodit potomka. Co z toho jsi dokázal?
Pouze sebestředné plky!!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Záaleží od vás samotného ako svoj čas po 21.roku žijete.
Ak ho prehýrite, naozaj žijete zbytočne. Ale ak svoj čas využijete na cestu dopredu, nie na plač a smútok za prežitým, nežijete nadarmo.
Zvážte svoj pohľad na svoj život a zvážte aj slová „Neni 80 let moc dlouha doba pro zivot? Co chcete delat tech zbylych 50 let Nemyslite si, ze max 30 let je idealni vek pro cloveka, kdy by mel umrit?“
veľa užívateľov tejto stránky je práve tejto kategórie 70+ a 80+ . Prečo ich posielate do hrobu? Veď my sa ešte cítime na plnohodnotný život.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Jdi na VŠ a pochopíš… samozřejmě se ale musíš ubytovat na koleji! 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Už jsi jednou psal, že máš rodinu, zdraví. Pokud ti to nestačí pro šťastný a krásný život, pak není co radit. Teprve časem zjistíš, proč člověk vlastně žije a co ho činí šťastným a spokojeným. A třeba aspoň do 100 let. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Pro tebe? URČITĚ!! Ale MŮŽEŠ udělat svět o trošičku lepším místem k bytí, když půjdeš s provazem do lesa. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

To jsi toho asi moc nezažil, když píšeš jen obecně, že jsi zkusil jsem hodně věcí a poznal svět. Zajímá mě, jak hodně důkladně jsi svět poznal. Za těch pár let. Co všechno jsi dokázal a komu pomohl?
Něco jen zkusit, neznamená nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Zrovna dneska jsem si roztloukl vajíčko a vytelkla hmota jiné konzistence než jsem zvyklý, uvnitř toho maglajzu bylo cosi jako terčík, ale tak 2cm veliký, nepáchlo to a tak se mně zdálo, že jde o pokročilejší fázi vývoje, než bych u vajca očekával. Tak to „něco“ šlo do komposta. No a vaši, v tu chvíli kdy tě „vyráběli“, to jistě nepovažovali za ztrátu času, to jsem si zcela jistej! A ani později tě nespláchli, vzhledem k tvýmu věku, takže je na pováženou, jestli a proč to máš udělat ty sám. Rozvaž to řádně, bo jak budeš důkladný, nemusíš mít pokusů do nekonečna. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Tak všechny tvé cíle byly splněny a dosáhl jsi všeho, co jsi chtěl? Tak se ohlédni, a řekni, komu jsi pomohl za jakou cenu jsi toho dosáhl. Třeba jsi šel přes mrtvoly, nedíval ses kolem sebe. Nevím, možná jsi dostal dar, že vše poznáš velmi brzy. A co jsi zkusil, Co je to hodně věcí? Kolik a jaké a na jaké úrovni? Je rozdíl si kopnout jednou do míče, nebo se tomu věnovat a pak zvednout nad hlavu pohár mistrů světa. A co je pro tebe život. Je to cesta z jednoho bodu do druhého. Třeba dva muži se rozhodnou, že se podívají na vrchol Mount Blanc. Jeden se připravuje několik let a vyleze tam, druhý si sežene vrtulník, který ho tam dopraví. Ale ten co tak vylezl má více zážitků. Ale asi ti o to nejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Když jsem já pěšky prošmejdil Evropu a Asii, trvalo mi to 4 roky. Půl roku v Malajsii a Amazonském deštném pralese. A kolik jsem toho prošel? 4–5 % planety … Najít místo k životu a hodnotu života – to může trvat věčně. A ti co znají jen děti a kariéru? Ve světě je milion věcí proč žít. Statisíce aktivit a povrch, který se za celý život nedá projít. Já třeba se stěhuji do přírody, kde se budu moci plnohodnotně zabývat řezbářstvím. Získat občanství mi potrvá 5 let, … Děti ani neuvažuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ztracený čas jsou „blbé tlachy“ a „blbá nálada“.
Mohl bys třeba pro nás, kteří jsme se „nenaučili 5 jazyky“, věrohodně překládat knihy, informace… :)
Kdo chce, smysl života si najde a hledá. Nebo jen „je“.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
led

aliendrone, „Ale MŮŽEŠ udělat svět o trošičku lepším místem k bytí, když půjdeš s provazem do lesa“
nech brouka žít…

před 1007 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

🤣🤣🤣Nikdy

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó nadpozemské krásy zjevení, nejsem včerejší a DOBŘE vím, odkud vítr fouká! Já ho nechám žít a VY si udělátě „zářez na pažbě“ místo mě!!! Tůdle!! ;) :D

před 1007 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Daidal

Víc čti, třeba budeš chytřejší..

před 1007 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

Nejsem Cech a nemam nastaveniu ceskou klavesnici. To neni dost dobry duvod chtit zit tak dlouho.

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Daidal

Lidé by ani za 1000 let neprožili to, co by chtěli, nenaučí se, co všechno by chtěli, nepoznají, co by chtěli nebo mohli. Pořád existuje nekonečné mnoho možností, co dělat a jak žít a čas v tom nehraje roli (pouze přítomný okamžik). Život je o prožívání a to jde neustále po tu ddobu, co je člověk naživu… pokud mu to něco vážného nekomplikuje (zdraví – kóma). Nejde nic „stinhout za určitý věk ani do určitého věku.“ A určtě ně do 21 let. To se ti ještě neutvořil ani základní charakter, přesvědření a podobné věci. Sotva stádium vývoje – po-pubertální.
Pokud nejsi troll, akože dost možná si, tak ti v opačném případě doporučuji psychologa nebo alespoň psychologickou (odbornou) literaturu.
Otrávený, znuděný, zhýčkaný, ve své vlastní ulitě, s omezenými představami… a dost můžná smutný a osamělý.

před 1007 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

Tak zaprve pise se predstavamY a to nejsem ani Cech. Spolecnost me nelaka. Potrebuju lepsi duvod. Osamely neosamely. Neni pro me velky rozdil. Krom toho jsem introvert.

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

PredstavamY. 😀Promin. Nejsem Cech, takze neumim dobre cesky.

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

*predstavamI

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

Promin

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Daidal

… a do 21 let pořádně nestihneš (neprožiješ!) skoro nic, sotva začínáš.

před 1007 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

Co stoji za to prozit pote cos vse vyzkousel, to mi musis rict.

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ja napríklad okrem iného, keď metla nestačí a nohy nevládzu, teraz literárne čerpám z pamätí na pešie túlania (skutočne nohami po zemi) po svete, jednoducho spoznávanie ľudí, krajín, krás prírody a ľudského umu, spoznávanie rozdielov medzi socializmom a kapitalizmom a hriechy mladosti. Ako sa hovorí, čo sa za mladi naučíš a spoznáš na starobu (nie som stará, mám len niekoľko sto rokov) akoby sme našli.

před 1007 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Z toho sebestředného chvástání mám pocit, že jste ještě nic, moc pořádného nezažil. Nedokázal, nevykonal. Možná jde zase jen o nějaký vtípek, že? ;)

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

Neni duvod nic dokazovat. K cemu ti to bude?

před 1007 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

V tom případě, pokud máš tak nízké cíle, nejsi spokojený třeba jen s „obyčejným živote“, je to tvoje věc. Běž se třeba utopit ;D Možná by někdo potřeboval/ocenil tvou pomoc. Ale ty jsi sobec a nic takového tě asi nenapadne, ani náhodou.

před 1006 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

Proc bych pomahal nekomu na kom mi nezalezi? Proc by mi melo taky na tom cloveku zalezet?

před 1004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Třeba proto, že je to lidské?
Ale sobecký, sebestředný a krátkozraký ješita si hledí jen sebe. A některý klade
Blbé otázky“ v blbé náladě“. :)

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

Co mi je po nekom jinem. Nic Pro me neudelali, abych mel duvod Jim pomahat. Az bude duvod, tak to udelam.

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Už je mi jasné, proč jste položil tak „zoufale nesmyslnou otázku“.
Vůbec nechápete, o čem je život. Víte prdlačku o historii lidstva a principu/podstatě lidského bytí.
„Poznal svet“ – tato věta je ve Vašem případě, patrně, jen prázdné slovo. Možná jste něco procestoval. Nepoznal jste nic.
Bylo tady mnoho jiných (i slavných), kteří dělali/jí něco, pro jiné (pro lidstvo), nezištně, bez důvodu.
Mně jste zcela ukradený. Dělejte si, co chcete (pokud neomezujete druhé), jak myslíte. Je to Váš život. A třeba ztracený čas. Jak si to zařídíte, takové to budete mít. ;)

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

A o cem je?

před 1001 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

No a?

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

12kolemjdouc a záleží vám vôbec na niekom, okrem seba?

před 1004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

Rodine

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Už viděls vesmír zblízkla? No TO MUSÍŠ! A cítils otevřený lidský tělo zevnitř? Zážitky, na který se nezapomíná. A papáš mrkvičku? No TO MUSÍŠ! (;

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
12kolemjdouc

Prestan se ztrapnovat.

před 1002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

zjentek, nebol v tom vajci „nový“ aliendrone?

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Task to vážně nevím, led, to NERZARUČUJI! (;

Já už mám bobky i ze zrcadla, že spatřím NĚCO JINÉHO! (; (; (;

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

zjentek, radšej dopredu 🙂 😁
pretože ak to uvidí ten vesmírny hviezdoplach…

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

zjentek, led>>> TS, TS, TS! https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QdTMmKiN­pg4 ;) :)

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

…má hnisavé mandle

před 1008 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek