KarolOndrosa

Je zde zapsána správně interpunkce a jak by vypadal syntaktický rozbor souvětí?

Do rozhodnutí, kdo povede hnutí ANO jako lídr do krajských voleb ve středních Čechách, zbývají dva týdny, a dosavadní hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová nemá kvůli svým přešlapům ve funkci jistotu, že to bude právě ona. → uvedené souvětí souřadné

Nejlepší odpověď
annas

Jak by vypadal rozbor, byste měl naznačit sám. Zde školní úkoly nevypracováváme, ale jen poradíme, nebo překontrolujeme.

Interpunkci máte správně, ještě věty. Mezi 2 části první věty je vložená věta vedlejší, jinak je rozbor jednoduchý, stejně určení druhů vět.

KarolOndrosa

Rozbor souvětí: 1VH1a-1VHbX(odporovací poměr) 3VH2 (1VH1a-kdo 2VV1 přívlastková; 3VH2 – že 4VV2 přívlastková)?

annas

Hůř se čte, jak vás to naučili zapisovat.

1VHa, 2VVPk, 1VHb, X a3VH, že 4VV Pk

Máte správně.