Stingo

je zakázáno přicválat na koni třeba na Václavák?

Doplňuji:
Takže na pěší zónu nebo chodník nesmí?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jezdec na koni je účastníkem silničního provozu. Pokud bude dodržovat všechny předpisy, tak proč by měl být vjezd zakázán? Problém bude asi s tím cvalem, pokud se nepletu, tak je jezdci na koni na silnici povolen pouze pohyb krokem.
Doplňuji:
Z pohledu zákona je jezdec na koni ve stejné pozici, jako řidič motorového vozidla. Smí se na pěší zónu nebo na chodník s autem? Nesmí.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Je pravda, že pro jezdce na koni z hlediska zákona 361/2000 platí práva a povinnosti řidiče.
Do pěší zóny je povolen vjezd pouze vozidlům vyznačených ve spodní části dopravní značky. Je to divné, ale na zásobování by se to teoreticky ukecat dalo, pokud bys sebou vezl důkazní materiál.
Nesměl bys překročit rychlost 20 km/h.
Na chodníku určitě ne.

Co se týká konkrétně dalšího omezení na Václavák, neznám to tam, netuším, vymyslel sem si jako příklad pěší zónu, kde by byl povolen vjezd pro zásobování.

klob1

Nevím, záleží jestli to není dané nějakým zákonem nebo vyhláškou. Spíš by to upravovala značka o zvířatech i. Tak co třeba i jiná zvířata, které nejsou třeba podmaněná člověku? Tudíž, je člověk nemůže ovlivnit. Tak ani toto se nějak jednoznačně neví. Tak zkus Policisty, co jezdí na koních, jestli oni s koněm tam mohou nebo ne? A pak nevím jestli se dá srovnávat motorové vozidlo se zvířetem? Možná, jestli rozdíl v tom,že tam může nebo nesmí je, že musí mít klapky na očích a tlumiče sluchu,aby se náhodně neplašil a pak ty ho musíš umět ovládat,aby ti kůň důvěřoval. Samozřejmě, ochranné pomůcky sebou!
Doplňuji:
Jinak pokud jdete, tak můžete,ale pokud mu nasadíš kolečkového něco, tak nesmíte. To je jasné. jdeš nebo jedeš je rozdíl. je to jako se stezkou pěší a cyklistickou je to řešené značkami. Na pěší nesmíš mít kolečka. Na cyklistické nesmíš jít,ale musíš mít kolečka a jet. Pokud není kombinovaná stezka, pro obojí.