dáma z ČR

Je vždy potřeba doporučení od praktického lékaře?

např. na vyšetření ekg apod.?

Nejlepší odpověď
annas

Máte nárok jíž na vyšetření bez doporučení praktického lékaře. Ale někdy se tím může léčení prodloužit.

"Ministerstvo doporučuje poradit se při výběru specialisty se svým praktickým lékařem: „Ten by vám měl poskytnout kontakt pro objednání, případně vás na první vyšetření u specialisty objednat sám. Můžete se pokusit získat více informací o ambulantním zařízení např. na internetu.

Nenavštěvujte specialistu bez doporučení praktického lékaře,“ říká ministerstvo. „Vystavujete se nebezpečí, že specialista bez náležité informace od praktického lékaře bude muset některé výkony zbytečně zopakovat nebo jeho úvaha zahrne stavy, které již váš lékař vyloučil a léčba se tak prodlouží.“

Čtěte více na: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/svobodny-pristup-k-odbornemu-lekari/#ixzz3Uw­HXzGuL

Další odpovědi
gecco

Ne, není potřeba nikdy – objednat se ke specialistovi můžeš i bez jakéhokoli doporučení…
Ale je lepší se předem s ´obvoďákem´ domluvit – abys nemusela těch specialistů obrážet příliš mnoho…
😉